Lustrumboek 'The 5th Element" Na een barbeque en een spetterend feest was het de volgende dag tijd voor de Workgroups en de rondleiding door het gebouw van de ESGT. Tijdens deze rondleiding kregen we tevens te horen hoe modelvliegtuigen en modelzeppelins worden gebruikt voor fotogrammetrie. Men had de beschikking over een eigen werkplaats waar deze modellen werden gebouwd en getest. Daarna was het tijd voor de rondleiding door 24 uurs-stad Le Mans. Helaas was het weer niet zo heel erg mooi en kwamen we snel terecht in een plaatselijk café. Aan het eind van de dag vond de ALV plaats en werd onder andere besloten dat in 2001 de IGSM naar Ljubljana zal gaan. Vervolgens was het tijd voor het voetbaltoernooi, waarbij de rest van Europa eenvoudig won van Duitsland. De werkplaats voor fotogrammetrische modelvliegtuigen Op donderdag werd afgereisd naar Parijs, waar we twee dagen zouden verblijven. De donderdagmiddag hadden we vrij en konden we genieten van de Eiffeltoren, de Champs-Efysees, de Notre-Dame en vele andere bezienswaardigheden. Vrijdag stonden er excursies op het programma. Er kon gekozen worden tussen het wetenschapspark "La Vilette", het observatorium, het nationale kartografisch instituut en het Stade de France. We zijn naar het Stade de France gegaan, waar we een rondleiding met een geodetisch tintje kregen. Ook kregen we hier te horen dat het ongeveer een half miljoen kost om de verrijdbare tribunes te verplaatsen. Vrijdagavond was de afscheidsavond en met een heerlijk diner werd de week goed afgesloten. Ook de 55e Argeos in mei 2000 te Graz viel enigszins ongelukkig: net in het weekend dat zeven afstudeerders hun afstudeerfeest gaven. Geen busje dit keer: er werd weer eens ouderwets gelift. Doordat we bij de Nederlandse grens een Oostenrijker troffen die iemand nodig had om mee te praten tijdens zijn nachtelijke rit naar Salzburg, kwamen we veel eerder dan verwacht aan in Graz. Hierdoor was er wat tijd om de stad te bekijken. Vanaf de parkachtige slotberg had je een mooi uitzicht over de rode daken van de stad met de zich daartussendoor slingerende rivier. In de berg zijn enkele voetgangerstunnels uitgehakt en er is een lift die je vanuit het hart van de berg in één keer naar de top brengt, 's Avonds ontmoetten we de andere Argeonauten. Ondanks dat we besloten hadden om vroeg naar bed te gaan, bleek er al geen enkele tram meer te rijden. Na drie kwartier lopen konden we alsnog gaan slapen, om de volgende morgen weer vroeg op te staan voor de excursies. Er was keuze uit twee programma's. De eerste was een niet-geodetische excursie naar de brandweer. Jammer dat uitleg over de stoere auto's die ze in de garage hadden staan, nauwelijks te verstaan was door het Oostenrijks accent. Na in de stad te zijn gaan lunchen, vertrokken we met de bus naar het buiten de stad gelegen observatorium. De man die hier 340

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 349