Snellius uitleg verschafte was beter te verstaan, maar helaas vertelde hij niet zoveel nieuws. Wel was het erg leuk om zo'n SLR-station nu eens in het echt te zien, inclusief de zichtbare groene laserpuls. De andere excursie voerde naar de Plabutschtunnel. Deze tunnel leidt de snelweg dwars door de heuvels om Graz. Voor de aanleg van een tweede tunnelbuis wordt er een paar keer per dag gedetoneerd, puin geruimd en meteen een nieuw stuk dak gebouwd. We hobbelden in een oude legertruck naar de kop van de tunnel om te zien hoe te midden van stof, lawaai, laserstralen en schijnwerpers in het halfdonker het beton werd opgespoten, 's Avonds stonden er bratwursten en bier op het menu. Na iets te veel, iets te grote bekers bier wist Jochem het slaapadres toch nog terug te vinden. De volgende morgen zijn al slapend de lezingen overgeslagen. Toen we de volgende dag op de faculteit verschenen, bleek de ALV net afgelopen. Gelukkig konden we nog net ons cadeau aan de organisatie aanbieden. Voor we 's nachts weer vertrokken om te gaan slapen, namen we afscheid van de andere deelnemers. Pas om half elf ae volgende morgen stonden we aan de noordelijke uitvalsweg van Graz te liften. Iets minder voorspoedig dan op de heenweg, wisten we in twee dagen Delft te bereiken. Zo eindigde het laatste jaar van dit lustrum voor Gauss. Bij de voorjaars-ALV hebben we Rob Poll -een van de eerstejaars op de Argeos in Hannover- als lid van Gauss mogen laten instaleren. Voortekenen van een verjongende, opbloeiende Gauss-commissie? Zou het lukken om in 2001 weer een Argeos naar Delft te krijgen? Lees verder in het Lustrumboek 2000-2005... Patrice Wijnands - Voorzitter Jochem Lesparre - Secretaris Rob Poll - Lid 341

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 350