Nawoord Lustrumboekcommissie "The 5th Element" 346 Lustrumboek "The 5th Element" Geachte lezer, Eindelijk heeft u het einde van dit fraaie boekwerk bereikt, net zoals de Lustrumboekcommissie dat einde eindelijk bereikt heeft. Deze prestatie is mede mogelijk gemaakt door vele mensen, waarvan we er graag een aantal bij naam noemen en bedanken: Axel Smits voor het inscannen van de foto's, Mario De Priscio voor al zijn computerhulp (al kreeg hij Pagemaker niet werkend), Fred Jesse voor het beschikbaar stellen van de laptop waarop Pagemaker wél werkt en de foto voor het element water, Duncan Jesse voor het uitlenen van de zipdrive (vertrouw nooit op het netwerk...) en Bruce Willis voor zijn opbeurende E-mails, brieven en gesigneerde foto's (zie foto) voor als de commissie het niet meer zag zitten (het boek is trouwens beter dan de film). Maar ere wie ere toekomt, deze mensen waren niet nodig geweest, als de Lustrumboekcommissie anderhalf jaar geleden niet was begonnen aan dit project. Uiteindelijk leverde het een mooi boek op, maar hoe staat de commissie er nu voor? We hebben een voorzitter met een muisarm, een vice-voorzitter die door het overwerken twee kilo afviel, een secretaris die geschiedenis heeft geschreven door een relatie aan te knopen met een commissielid, een penningmeester die ooit tijdens een vergadering het meest dronken verhaal over haar vriendje aan de telefoon hoorde, maar dat alleen aan de commissie liet blijken door een "oooh, aaah, ooooii, jjaaaa, nneeee, echt? Hihihihihihihihi" de kamer in te giegelen en een lid dat geen commissiewerk meer wilde doen, tot een Bacardi- cola-avondje haar een plaats gaf in de lustrumboekcommissie. Of het leuk was? Ach, de computers zijn meermalen vervloekt, de DIA is meermalen vervloekt, Pagemaker is meermalen vervloekt, maar in Maastricht was alles vergeten. Op commissieweekend ging het over luxe lunches, heerlijke biertjes, BH-sluitingen, kermis op het Vrijthof en dineren naast een vrijgezellenavond (en dat met meerdere blonde vrouwen in je commissie). En in de trein kon je slapen, heel lekker slapen. Al het overwerken leek vergeten. Tot maandagmorgen. Toen

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 355