Zoals iedere hoogleraar ontkwam ook prof. Witt niet aan het uitvoeren van een groot aantal bestuurlijke taken. Hij speelde een belangrijke rol bij de organisatie van het grote FIG-congres, dat slechts één keer in Nederland is gehouden/ in 1956. Hij werd voorzitter van de Onderafdeling. In die functie maakte hij de roerige periode van de zestiger jaren mee. Het is nu bijna niet meer voor te stellen hoe groot de verandering was van de verhouding tussen hoogleraren, medewerkers en studenten in die tijd. De studentenopstanden gingen ook niet aan de Onderafdeling voorbij, waarbij prof. Witt als voorzitter te maken kreeg met zeer emotionele gebeurtenissen. Deze lieten hem bepaald niet onberoerd en waren zelfs een bedreiging voor zijn gezondheidstoestand. Hij nam het verstandige besluit al voor zijn pensionering te verhuizen naar Wageningen, vanwaar hij zijn werkzaamheden voor de Afdeling continueerde. Dat zijn opvolging werd gerealiseerd in twee leerstoelen, de planologische geodesie en de vastgoedinformatie, geeft de betekenis aan die prof. Witt aan zijn vakgebied heeft gegeven. In de praktijk zijn zijn activiteiten niet onopgemerkt gebleven. Zo werd hij erelid van de Deutsche Verein für Vermessungswesen, mede door zijn inspanningen om de Duitse collega's na de oorlog weer bij het gebeuren op het internationale podium te betrekken. Ook zijn onderwijs viel bij de studenten in de smaak. Het Landmeetkundig Gezelschap Snellius beloonde zijn inspanningen met het erelidmaatschap. Ondanks zijn wankele gezondheidstoestand heeft prof. Wit nog lang van zijn welverdiende rust mogen genieten. Hij heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de erkenning en waardering die onze Afdeling zowel binnen als buiten de TU-gemeenschap geniet. Prof. dr. ir. M.J.M. Bogaerts Voorzitter Afdeling Geodesie

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 5