Aarde 5. Een belangrijk item zal ook zijn om een breed draagvlak te creëren. Daarom moeten er op niet al te lange termijn keuzes gemaakt worden, en moet er uitzicht zijn op een binnen afzienbare tijd te realiseren resultaat, hetgeen niet per definitie een eindresultaat hoeft te zijn. De eerste insteek zal voornamelijk integrerend moeten zijn, waarbij de nadruk komt te liggen op duidelijke definities en vastgelegde verantwoordelijkheden. De gebouwenregistratie zal dan bestaan uit een verzameling van eenduidig gedefinieerde gebouwen en gebouwdelen met onderlinge relaties. Als toegang kan gekozen worden voor de geometrie en het adres. Bestaande systemen, zoals de WOZ, en initiatieven, zoals bij sommige gemeenten, moeten hierop kunnen aansluiten. Dit opent dan ook de mogelijkheid om met initiatieven in de toekomst hierop verder te bouwen. 6. Als laatste punt pleiten we er voor om ook de gebouwenregistratie als een proces te benaderen. Uiteraard zal eenmalig een registratie moeten worden opgezet, maar vanaf dat moment is het zaak de registratie bij te houden. Pas dan kan de meerwaarde van een gebouwenregistratie duidelijk worden en kan ook de stap gemaakt worden om gegevens uit deze registratie ter beschikking te stellen, al dan niet tegen een vergoeding van de kosten, aan andere partijen, zoals woningbouwverenigingen, financiële instellingen, et cetera. Kortom het praten over een gebouwenregistratie is geen luchtfietserij, waarmee tevens de relatie met de aarde nog eens wordt onderstreept. Wij zien grote kansen voor een gebouwenregistratie, zeker wanneer goed gekeken wordt naar de WOZ registratie en er gebruik wordt gemaakt van de moderne technologie. [1 RAVI, 1 995, Grip op gebouwen. De registratie en identificatie van gebouwen 53

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 66