Voorwoord prof.Overbeek Allereerst wil ik mijn leeftijdgenoot, het Landmeetkundig Gezelschap Snellius, feliciteren met haar 12e lustrum. Ik vind het een eer om een voorwoord in het lustrumboek te schrijven. Het thema van het boek "The 5,h Element" maakt mij, met de gegeven uitleg, echter wat kritisch omdat het de indruk zou kunnen wekken dat Snellius zichzelf een buitenstander waant. Immers, de geodetische bijdragen representeren de elementen aarde, water, vuur en lucht. En als je alles hebt gehad is daar tot je verrassing een vijfde element: Snellius. Zo ervaar ik het Gezelschap niet. Ik zie de studenten Geodesie, verenigd in Snellius, als zeer betrokken bij de ontwikkelingen in de geodesie in de afgelopen jaren en in de komende tijd. De betrokkenheid van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius bij de opleiding Geodesie is evident als je de activiteiten van Snellius in ogenschouw neemt. Snellius heeft een College Responsiegroep, die -zoals de naam al zegt- terugkoppeling geeft aan docenten over de colleges; Snellius heeft een Commissaris Onderwijs di ewanneer nodig overleg voert met docenten over hun onderwijs; Snellius verkiest iedere twee jaar 'de beste docent'; Snellius organiseert excursies en helpt mee bij de organisatie van de zomerkampen. En dan heb ik nog niet genoemd de vele overleggen en commissies waarin Snellius de studenten vertegenwoordigt over het onderwijs, de opleiding, de studentenvoorzieningen en over de faculteit. De opleiding en de faculteit prijzen zich gelukkig met zo'n grote betrokkenheid. Ook al is het voor docenten wel eens lastig om voortdurend kritisch gevolgd te worden, Snellius zorgt ervoor dat de opleiding zich blijft vernieuwen en dat we niet snel tevreden achterover leunen. In dit lustrumboek wordt ook vijf jaar vooruit gekeken. Vijf jaar waarin de opleiding zich weer sterk zal gaan ontwikkelen. Er worden nu plannen gemaakt voor de opleiding van morgen. De inbreng van een kritisch en betrokken studievereniging als het Landmeetkundig Gezelschap Snellius is daarbij onontbeerlijk. Ik zie uit naar de verdere samenwerking met dit illustere Gezelschap. Prof. H.J.Overbeek Decaan Faculteit Civiele Techniek en Geowetenschappen ix

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 9