Een Snifilus-retrospektieve beschouwing Onderstaand artikel is 'n strikt persoonlijke impressie van de schrijver ervan, en, het zij uitdrukkelijk gesteld, beslist niet een verslag van Snijilus door een lid van de lustrumkommissie van Snellius. U wordt in nevenstaande afbeelding gekonfronteerd met een prent van één van de vele stickers, die, door dat zij doorgaans aan de achterzijde van een weinig lijm voorzien zijn en dientengevolge nogal snel te vinden zijn op door een willekeurig snaaks student uitgezochte lantaarnpalen en politie-auto's, ervoor gezorgd hebben dat het Snifilusgebeuren in wijder kring bekend werd. De stickers, affiches zijn nu ver dwenen. Het zesde lustrum van Snellius, „Snifilus" naar Snellius informatief lustrum, heeft plaatsge vonden van 23 tot en met 29 november en is nu voor bij. Het doel is geweest het verstrekken van infor matie, weliswaar afgewisseld met enige scherts en jolijt, maar ernst bleef de boventoon voeren. Ten slotte is het tegenwoordig niet altijd meer lachen, gieren en brullen en een lustrum van een al te luch tig karakter, zo meenden wij, zou onmiddellijk uit de toon vallen bij de denkprocessen die de mens/stu dent van hier en nu doorstaat. In ieder geval, om toch maar met de luim te begin nen, werd Snifilus in Geodesie op maandag 23 no vember door het trio Snijders, Van Angelen en Schuringa geopend tijdens een duistere pseudo-re- ceptie, met professionele vloeistofprojekties op de muur, met een schiettent (voor de pacifisten), met drank en draaiorgelmuziek, kortom uitsluitend dolle pret, totdat op een gegeven moment stille treurmu ziek de aanwezigen het zwijgen oplegde. Maar ach, hoe wij ook een eenvoudige meditatie bij Snifilus op prijs hadden gesteld, al ras bleek ook dit een grap te zijn: het lustrumboek werd door de Iustrumboek- kommissie aangeboden, het boek waarvan mijns in ziens de verkoopcijfers onrustbarend hoog stijgen; verzekert U zich dus van zo'n werkje voordat het te Iaat is! (Dit even terzijde.) Na de sherry en dergelijke op het gebouw en de boe renkool bij Bob in 't Anker, vloeide het bier rijke lijker dan ooit te voren (enkele ouderen menen mij hier te moeten wijzen op een historische onjuistheid). De kombinatie sherry e.d. vóór bier beviel niet zo best, want dinsdag (24 november)-ochtend had iede re vrolijkaard last van hoofdpijn, maar des middags was alleman weer fit om aandachtig te luisteren naar: Dhr. F. W. A. Avenarius over „Gezagsverhoudingen", Prof. ir. P. Ch. A. Malotaux over „Bedrijfs- en maatschappijvakken, wat, waar voor en waarom", en Drs. W. Smeulers over „Veranderende opvattingen t.o.v. de maatschap pij, vak en opleiding bij de afdeling bouwkunde", die spraken op de „ingenieur in bedrijf'-dag. Woensdag, 25 november, was het de beurt aan de mariene geodesie. Informatie werd verstrekt door: Dhr. P. G. Sluiter over „De bovenwatertechniek der mariene geodesie", Ir. G. J. Husti over „De onderwatertechniek der mariene geodesie", Prof. dr. ir. E. W. Bijker over „Civiele onderwatertechniek", Prof. ir. H. J. de Wijs over „Mijnbouw op zee", en Mr. J. W. Josephus Jitta over „De juridische aspekten van mariene-geode- tische aktiviteiten", die gedurende de gehele dag een overvolle kollege zaal wisten te boeien met feiten en meningen over dit onbekende vakgebied. U kunt deze voordrachten trouwens te zijner tijd gepubliceerd zien in het Ne derlands Geodetisch Tijdschrift. Hoera, om ouders kennis te laten maken met de stu diesituatie van hun geodetenkinderen was het don derdag (26 november) ouderdag, met korte voor drachten door Prof. ir. G. F. Witt en Dick Snijders, met rondleidingen door de Kaartenkamer waar Martien Molenaar een door de heer M. C. Breemans zorgvuldig uitgekozen kollektie oefeningen en kaar ten verklaarde, door het ITC waar dr. ir. G. H. Lig- 12 ngt 71

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 14