terink en ir. J. A. J. Marissen de ouders versteld de den staan met die misterieuze apparatuur en door het laboratorium met de komputer en de daaraan gekoppelde tekenautomaat van ir. J. C. P. de Kruijff en de heer M. G. G. J. Jutte. Toen naar de Aula om te lunchen, waarbij, in tegenstelling tot de vorige dag, 25 november, door de voorzitter van de lus trumkommissie wèl om een ogenblik stilte werd ver zocht aleer iedereen aan kon vallen (op het voedsel, schr.), na de lunch de Kernfïlm „Vermessung am Beispiel Strassenbau", een spektakulair gebeuren waarbij alle geodeten akuut weer enthousiast wor den voor hun vak, en daarna nog een rondrit door de gevarieerde TH-wijk (wijk 8) met Thijs Phillippa en Peter Mekenkamp als leiders in de bussen, 's Avonds was hetdeauteur Jan W. inStudiumGene- rale, niet door ons georganiseerd maar toch wel leuk, dit even als reden waarom er geen lustrumakti- viteit was op dat tijdstip van de dag. Vrijdag, 27 november, vroeg uit de verenekskursie. Men vertrok aardig resoluut om 08.00 uur, want in de loop van de ochtend kwamen nog enkele lieden zeer zielig bij ons informeren of de bus al weg was, ja ze hadden zich verslapen, iets wat tegenwoordig blijkbaar als ekskuus geldt. Het Nederlands Instituut voor het Onderzoek van de Zee op Texel, dat het ekskursiedoel was, is zeer boeiend, de boottocht over de Waddenzee ging van wege zware mistbanken niet door, maar iedereen vond alles toch wel leuk achteraf, vooral de mede deling van Snellius-penningbaas Co van Angelen dat de prijs per deelnemer ƒ7,verhoogd was (we gens gestegen kosten, schr.). Co kon zich een derge lijke houding permitteren aangezien hij zijn ambts termijn per 9-12-'70 beëindigd ziet. Nu terug naar het vijfjarenfeest. In de Aula werd van 23 november tot en met 4 december de karto- grafische kollektie „Kaart en Kleur" tentoonge steld. De laatste bezoeker, de heer Elfferich, merkte zeer juist op dat de tentoonstelling óók op 4 decem ber volgens de aankondigingen tot 17.00 te bezichti gen was, toen hij zag dat wij de tentoonstelling reeds om 15.30 uur afgebroken hadden (tè groot enthou siasme, schr.). Nogmaals onze ekskuses daarvoor. Wat de dagprogramma's betreft ziet U dat er vier dagen ernst geweest waren. Geen nood, de zesde dag van Snifilus was luim, scherts, jolijt en lol toe: eerst een oefenrit vol gemene geintjes, waarbij rallybaas van Deursen kwistig de strafpunten rondstrooide; van Leysen, de Vries, en van Lamsweerde wisten ze te ontwijken, zij wonnen prijzen, Vader echter (onze eigen Willem) moest tevreden zijn met de aanmoedi gingsprijs (lees troostprijs, schr.). Na de schemering dineerden ongeveer 30 geodeten met gade bij kaarslicht in boerderij-restaurant de Ridderhof in Maassluis, met biefstuk van de haas met kippelevertjes en champignons in madeirasaus, voor wie dit weten wilde. Daarna begon het feest in het Geodesiegebouw dat, voor deze gelegenheid Snifilus- gebouw geheten, omgetoverd was in een feestruimte, veel palmen, heesters, bloemen, zilverpapier, ballon nen, kerstboomverlichting boven de bar die trou wens bestond uit wijnfusten waaraan mijns inziens de dames prachtig hun panty's open hadden kunnen halen (hetgeen niet is geschied), lichtgevende kabou ters, elfjes, enzovoorts, enzovoorts. De muziek werd voortreffelijk verzorgd door de Amsterdamse Firebirds, die zich precies aan het kontrakt hielden: „dansmuziek voor jong en oud". Het kledingadvies was mini-midi-maxi, alle dames zagen er betoverend uit, de heren ook: zij versche nen van in spijkerbroek tot en met in rok. Ondanks alle verschillen heeft iedereen, misschien een enke ling daargelaten, zich wel geamuseerd, volgens mijn waarneming althans (het zou een persoonlijke visie worden, heeft boven dit artikeltje gestaan). Persoonlijk zij dan opgemerkt dat ik mij uitstekend heb vermaakt, hetgeen zeer zeker ook het gevolg is geweest van de aanwezigheid van mijn heerlijke le vensgezellin Ank, die nu groen van ergernis ziet, omdat ik dit opschrijf èn omdat enkele meters bui ten het raam van mijn woonverblijf pneumatische boren, brullende dieselmotoren en schreeuwende bouwvakkers een lawaai produceren waar je wel groen van moet worden, maar dit doet allemaal niet terzake, hoogstens ter verklaring van het feit dat dit een wat verwarrend stukje is, zowel het één als het ander bevordert de koncentratie immers niet, maar goed, alles is nu voorbij, genoeg nu, geachte lezers: gegroet Met vriendelijke groeten: Paul van der Molen, ngt 71

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 15