Introductie Ie jaargang, no 1, januari 1971 Het laten verschijnen van een nieuw tijdschrift vraagt om verantwoording. Een taak die ik graag op me neem, in het besef te spreken namens een groep werkers die inhoud wil geven aan de behoefte aan vernieuwing, levend bij de geodeten die de Nederlandse Vereniging voor Geodesie hebben gesticht. Voor een oppervlakkig toeschouwer is deze nieuwe vereniging een voort zetting van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie en is dit nieuwe tijd schrift een voortzetting van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. Wat de identiteit van de leden en abonnees betreft is dit zo, maar de ver anderingen die zich voltrokken hebben betekenen meer. In enkele kenmerken van onze tijd liggen de kiemen die de nieuwe vormen tot leven hebben gebracht. Ik bedoel hiermee de kritische opstelling van jongeren en het begrip hiervoor van ouderen, de vrijheid waarmee progressieve gedachten gelanceerd en waarin ze op hun merites getoetst worden, het betrekkelijke van de gevestigde orde, van de maatschappelijke rang, van de academische status. In de landmeetkundige wereld volstaan we in ons werk niet met een enkele waarneming. We groeien op met oefeningen in zorgvuldigheid, betrouwbaar heid en toetsing. De weerspiegeling hiervan vinden we terug in ons verenigings leven en tijdschrift. Er is veel en lang gepraat voor tot deze veranderingen besloten kon worden. Sommigen gaat het nog te ver, anderen niet ver genoeg. In het volle vertrouwen dat de ingeslagen weg leidt van mogelijke verstarring naar vernieuwing introduceer ik het Nederlands Geodetisch Tijdschrift. De redactieleden Van Mierlo, Rietveld, Roos en Van der Schans zijn hun werk begonnen met een positieve instelling, waarvan zij in dit nummer rekenschap afleggen. Zij kunnen hun taak niet uitvoeren zonder steun en medewerking van de leden van onze vereniging. Wij verwachten dat naast de redactieraad, die in een eerste vergadering van een bijzonder meelevende houding blijk gaf, velen actief zullen zijn tot bloei van dit tijdschrift. De voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie G. A. van Wely ngt 71 l

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 3