Berichten ONDERZOEK NAAR ORGANISATIE EN EFFICIENCY VAN LANDMEETKUNDIG WERK BIJ EEN AANTAL RIJKSDIENSTEN Opdracht De Minister van Financiën heeft na overleg met de Minis ters van Verkeer en Waterstaat, Defensie en Landbouw en Visserij, de externe adviesbureaus Bosboom Hegener en Berenschot belast met de volgende twee onderzoeken 1Een onderzoek naar de meest doelmatige organisatie structuur van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers (KADOR). 2. Een onderzoek of en in hoeverre een grotere doelmatig heid kan worden bereikt in het coördineren of op andere wijze organiseren van de landmeetkundige werkzaam heden bij de volgende diensten - de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers (KADOR - Financiën) - de Topografische Dienst (Defensie) - de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat (Ver keer en Waterstaat) - de Cultuurtechnische Dienst (Landbouw en Visserij) Het eerste onderzoek betreft dus uitsluitend de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers. Het tweede onder zoek betreft uitsluitend de landmeetkundige werkzaamheden van de betreffende vier Diensten. Met ,,het coördineren of op andere wijze organiseren van landmeetkundige werkzaamheden" wordt bedoeld: het voor komen dat in enigerlei opzicht overbodige werkzaamheden of doublures plaatsvinden bij het voorbereiden, voeren van overleg, het veldwerk (of luchtkartering) voor het in kaart brengen en registreren van landmeetkundige gegevens. Onderzoek 1 is in volle gang, alle kantoren van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers zijn reeds bezocht, gegevens zijn verzameld en worden verder geanalyseerd. Voor onderzoek 2 zijn een aantal gesprekken gevoerd met een daarvoor ingestelde begeleidingscommissie. Begeleidingscommissie Namens de betrokken Ministeries hebben in de begeleidings commissie zitting: Ir. M. J. te Nuyl (Financiën) Ir. G. S. C. van Beek (secretaris) Ir. J. Post (Landbouw) Ir. J. A. C. E. van Roermund (Defensie) Ir. S. Rienstra (Verkeer en Waterstaat) Ir. J. W. Tops (Verkeer en Waterstaat) Ir. L. van Zuylen (Defensie) Een belangrijke taak van de leden van deze commissie is om het onderzoek van de externe adviesbureaus te begeleiden, dat wil zeggen informatie te verschaffen, problemen toe te lichten en als centrale gesprekspartners voor de onderzoekers op te treden. Tevens zullen de adviesbureaus in de Begelei dingscommissie verslag uitbrengen over de gang van het onderzoek. Bij specifieke problemen is het mogelijk om in deze commissie ad hoe leden uit te nodigen. Daarnaast zullen de commissieleden elk in hun eigen Dienst als verbindings man optreden, en met name aan tussentijdse informatie bin nen de eigen dienstonderdelen aandacht besteden. Onderzoek Nadat zoveel mogelijk dienstonderdelen voor verkennings- gesprekken zijn bezocht, zullen bepaalde problemen die de onderzoekers hebben aangetroffen nader geanalyseerd wor den, waarbij verschillende onderdelen uitvoeriger worden bezien. Uiteraard is elke informatie-verschaffing over de structuur van KADOR en de coördinatie van landmeetkundig werk van de zijde der dienstonderdelen naar de adviesbureaus van belang. Alle verzamelde informatie zal met de genoemde Begeleidings commissie en de directie KADOR (speciaal voor wat betreft opdracht I) worden besproken. Rapportering De adviesbureaus zullen hun eindrapporten aanbieden aan de Minister van Financiën. Over onderzoek 1 zou vóór I februari 1971 rapport worden uitgebracht. Over onderzoek 2 wordt een eerste rapportage vóór mei 1971 aangeboden. NIEUWE INDELING MINISTERIE VAN LANDBOUW EN VISSERIJ De reeds aangekondigde nieuwe organisatorische indeling van het Ministerie van Landbouw en Visserij heeft volgens een officiële mededeling van het departement haar beslag ge kregen in een voor dit doel herziene organisatie-beschikking van minister Ir. P. J. Lardinois. Met ingang van I januari 1971 zijn de twee bestaande directoraten-generaal-„landbouw" en „voedselvoorziening en visserijen" omgezet in twee nieuwe directoraten-generaal, respectievelijk voor de landbouw en de voedselvoorziening en voor de landinrichting en de visserijen. De thans uitgevoerde herindeling van taken en werkgebieden in het kader van de nieuwe structurele opzet blijkt verder uit de vorming van drie nieuwe directies in het directoraat- generaal voor de landbouw en de voedselvoorziening: een directie „agrarische produktie, verwerking en afzet", een directie „marktordeningsvraagstukken" en een directie „internationale zaken". Naast bestaande taken van de voormalige directie „bedrijfs ontwikkeling" zijn in de nieuwe directie „agrarische pro duktie, verwerking en afzet" organisch bijeengebracht alle overige departementale taken, die betrekking hebben op voortbrenging, verwerking en afzet van landbouwprodukten en op de verbetering - zowel nationaal als in E.E.G.-kader - van de bedrijfs- en de marktstructuur. De directie „marktordeningsvraagstukken" behandelt alle aspecten en onderwerpen van het nationale en het gemeen schappelijke (E.E.G.) markt- en prijsbeleid, zich uitstrek kende over alle, ook verwerkte produkten van de landbouw. De directie „internationale aangelegenheden" is niet alleen belast met de zorg voor de internationale economische samen werking in het algemeen, zij is ook het departementale orgaan voor de coördinatie van het beleid in internationale econo mische vraagstukken, de agrarische handelspolitiek in inter nationaal verband en de agrarische ontwikkelingshulp. Het nieuwe directoraat-generaal voor de landinrichting en de visserijen omvat, behalve de Cultuurtechnische Dienst - voor de landinrichting en de cultuurtechnische verbetering van het platteland - en de stichting Beheer Landbouwgronden, het staatsbosbeheer, het faunabeheer en de visserijen, een directie „algemene zaken, milieu en planologie", die als nieuwe taak de coördinatie verzorgt van de zaken van ruimtelijke orde ning, recreatie en milieubeheer, voor zover de bemoeiingen van het ministerie strekken. ngt 71 35

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 17