Berichten Agenda ngt 71 WEGVERVOERKAART AMSTERDAM Uitgave van de gemeente Amsterdam en de EVO (Eigen Ver voerders Organisatie). Vervaardigd door de Dienst der Publieke Werken en Kartografie van de gemeente Amsterdam en gedrukt bij Meyer Wormerveer N.V. Schaal van hoofdkaart I 18.500. Formaat 122 x87 cm. Ge vouwen in 7 facetten en 3 delen, opgevouwen formaat29 x 18cm. Jaar van uitgave 1971. Legenda in 4 talen (Nederlands, Engels, Duits en Frans). Prijs f 4,50. Deze kaart is speciaal ontworpen voor de gebruikers van de hoofdverbindingswegen door en rond Amsterdam. Op de voorzijde is een kaart van de stad en naaste omgeving gedrukt in 8 kleuren (zwart, grijs, groen, lichtgeel, donker geel, lichtpaars en donkerblauw). Daarop is tevens een vier- kantennet afgebeeld (V2 km interval) waaraan een zeer dui delijke codering is gekoppeld. De hoofdverbindingswegen zijn opvallend in donkergeel ge- markeerden de ,,werk"-gebieden in lichtgeel. De wegvervoer ders kunnen dus op snelle wijze zien welke wegen voor hen het meest geschikt zijn. De namen van de belangrijkste wegen en straten zijn duidelijk leesbaar aangegeven en, wat een groot voordeel van deze kaart is, ook de straten met eenrichtingsverkeer. De achterzijde van de kaart wordt grotendeels bezet door het straatnamen- en vestigingenregister. Daarnaast bevindt zich een kaartje op de schaal 1 75.000 van de wegen rond Am sterdam. Ook dit is zeer praktisch. Een goede vondst is m.i. dat men in de registers de codering vóór de straatnaam of vóór de naam van de vestiging heeft geplaatst en niet erachter, zoals zo vaak gebeurt. Het beeld van de registers is daardoor veel rustiger. Een enkele kleine kritische opmerking bij deze zeer doelma tige kaart. De grijze kleur in de legenda is wat aan de zware kant. De groene voetnoten komen hierdoor bijvoorbeeld niet erg goed uit. Ook zou men in de legenda m.i. de rode en blau we horizontale banen, waarmee de hoofdverdeling wordt aan gegeven, beter kunnen laten doorlopen over de verticale witte baan. Resumerend: een zeer praktische kaart voor heel velen, be slist niet alleen voor de wegvervoerders. Ir L. van Zuylen VOORDRACHT DR. K. LAMBECK Op uitnodiging van de Rijkscommissie voor Geodesie zal Dr. K. Lambeck op 22 april a.s. een voordracht houden over de algemene problematiek van de satellietgeodesie. Dr. Lambeck heeft enkele jaren geleden onderzoekwerk ver richt in Delft in het Laboratorium voor Geodesie en is thans verbonden aan het Observatoire de Paris te Meudon. De voordracht zal worden gehouden in de grote collegezaal van het Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4, Delft. Aanvang 15.00 uur. Een ieder die belangstelling heeft voor deze voordracht wordt hierbij van harte uitgenodigd. Rijkscommissie voor Geodesie 20-23 april 1971 Studiedagen Kartografische Sectie OnderwerpReproduktietechnieken Lage Vuursche 22 april 1971 Voordracht over de algemene problematiek van de satellietgeodesie door dr. K. Lambeck Delft 23 april 1971 Openbare les van ir. J. E. Alberda naar aanleiding van zijn benoeming tot lector 27 mei 1971 Studiedag Leidingenregistratie Delft 1-14 augustus 1971 15e algemene vergadering van U.G.G.I. Moskou 1-3 september 1971 56. Deutscher Geodatentag Wiesbaden 1-8 september 1971 Internationale geodetische tentoonstelling GEO '71 Wiesbaden 1-10 september 1971 13e FIG-congres Wiesbaden 20 september - 1 oktober 1971 33. Photogrammetrische Wochen Karlsruhe 7-9 oktober 1971 Conférence Internationale sur les méthodes de l'informatique en Géodésie Sofia 15-16 oktober 1971 6e NGL-congres tentoonstelling Arnhem 87

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 25