V erenigingsnieu ws VERSLAG VAN DE EERSTE ALGEMENE VERGADERING VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE OP VRIJDAG 29 JANUARI 1971 TE UTRECHT 1. Opening De voorzitter opent om 14.00 uur de vergadering die volgens de presentielijst door 76 leden wordt bijgewoond. Hij geeft een overzicht van de gebeurtenissen en activiteiten van de afgelopen maanden. De ledeninschrijving is goed verlopen. Vijftien leden (of buitengewoon leden) van de oude vereni gingen zijn niet toegetreden tot de N.V.G. Daarentegen is er een verheugende aanwas van studerende leden. Het huidige voorstel voor de Statuten en het Huishoudelijk Reglement is het resultaat van het werk van de heer Harder, die de opmer kingen over het oorspronkelijk ontwerp zoveel mogelijk heeft trachten te verwerken. De voorzitter dankt de heer Har der voor het vele werk, dat deze heeft verricht. 2. Mededelingen en ingekomen stukken Op 16 december 1970 heeft het Hoofdbestuur van de N.L.F. officieel besloten de N.L.F. per 31 december 1970 op te heffen. De Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie krijgt een deel van het batig saldo aangeboden, berekend naar de ver houding van de jaarlijkse bijdragen der verenigingen. De rest van het batig saldo, vorderingen, schulden en bezittingen zijn overgedragen aan de N.V.G. De bestuursleden van de N.L.F. worden door de voorzitter van harte bedankt voor hun werkzaamheden. Speciaal ge noemd wordt de heer Ir. D. van der Wulp, die 6 jaar lang de zware taak van secretaris heeft vervuld. De SOLC is op 23 november 1970 opgeheven. Het batig saldo is overgedragen aan de N.L.F. Deze heeft dit op haar beurt overgedragen aan de N.V.G. Het bestuur heeft besloten het saldo samen te voegen met het fonds bijzondere doeleinden. De penningmeester (tevens oud-penningmeester van de N.L.F.), deelt op een desbetreffend verzoek mede dat de fi nanciële afsluiting van de N.L.F. nog niet mogelijk was, zo dat er nog geen balans is opgemaakt. De Stichting N.L.F.-examens blijft ongewijzigd bestaan. Benoeming districtscommissarissen. In het district noord heeft Ir. W. H. de Vos verzocht om ontheffing van zijn taak. Het bestuur heeft zijn verzoek ingewilligd en de voorzitter dankt hem voor de bewezen diensten. Als opvolger in district noord is benoemd Ir. W. Bakker. In district zuid is door de verhuizing van Ir. H. L. Rogge een nieuwe benoeming nood zakelijk geworden. Ir. J. V. A. Pollen heeft deze functie aan vaard. Ir. H. L. Rogge zal zijn taak als hoofddistrictsvertegenwoor- diger blijven vervullen. 3. Vaststelling statuten en huishoudelijk reglement De voorzitter deelt mee dat het huidige ontwerp van de sta tuten en het huishoudelijk reglement slechts op 2 punten be langrijk verschilt van het oorspronkelijk ontwerp, te weten: - toevoeging van art. 5, waardoor het erelidmaatschap mo gelijk wordt. - wijziging van art. 4e, waardoor 5 in plaats van 2 leden nodig zijn om een nieuw lid voor te dragen. De overige wijzigingen zijn van redactionele aard. Bij de gedachtenwisseling meent Lievaart dat art. 14 niet toe laat, dat er verschillende contributiebedragen mogelijk zijn. Na enige discussie beslist de vergadering dat art. 14 niet in strijd is met deze interpretatie. Het ontwerp wordt met algemene stemmen door de vergade ring aanvaard. Daarna opent de voorzitter de discussie over het Huishoude lijk Reglement. Middel wijst op een fout in art. 7 waarin de verwijzing naar art. 14b en 14c veranderd moet worden in 15b en 15c. Verdere opmerkingen worden niet geplaatst, waarna ook dit ontwerp met algemene stemmen wordt goed gekeurd. Het bestuur zal de nodige stappen ondernemen om voor de Statuten Koninklijke Goedkeuring te verkrijgen. 4. Bestuursverkiezing Kandidaat voor het bestuur zijn de leden van het voorlopig bestuur, te wetenIr. G. A. van Wely, voorzitter; Ir. J. E. Al- berda, tweede voorzitter; Ir. J. Polman; Ir. H. W. Rentema; Ir. W. A. Claessen. Aangezien geen tegenkandidaten zijn ingediend, concludeert de voorzitter dat de vereniging akkoord gaat met deze kandi daten. De vergadering betuigt bij acclamatie haar instemming. Namens het bestuur dankt de voorzitter voor het in haar ge stelde vertrouwen. Hij stelt vervolgens voor de benoeming te bekrachtigen van de redactieleden van het Nederlands Geodetisch Tijdschrift te weten: de heren Ir. J. van Mierlo, eindredacteur, Ir. H. Rietveld, Ir. P. A. Roos en Ir R. van der Schans. De verga dering gaat hiermee akkoord en geeft met applaus van haar waardering voor het tijdschrift blijk. 5. Begroting Bij de behandeling van de begroting, zoals deze is gepubli ceerd in het N.G.T., wordt opgemerkt dat de inkomsten wellicht iets hoger kunnen word.n dan in de prognose is vermeld, in verband met het grotere ledental. De begroting wordt ongewijzigd goedgekeurd. Ir. G. C. van Wijnbergen en S. C. Bruinsma worden benoemd in de kascommissie. Beide heren vormden de kascommissie van de N.L.F. 6. Samenwerking andere verenigingen De voorzitter hoopt met vertegenwoordigers van andere ver enigingen op geodetisch of aanverwant gebied jaarlijks een vergadering te houden, waarin de plannen t.a.v. lezingen, studiedagen en congressen kunnen worden gecoördineerd. 7. Beleid en programma 1971 Het bestuur heeft plannen voor de organisatie van een studie dag over leidingenregistratie, waarin het eindrapport van de werkgroep leidingenregistratie zal worden gepresenteerd. Deze studiedag zal wellicht in samenwerking met andere verenigingen, die deelnemen aan de werkgroep, gerealiseerd kunnen worden omstreeks eind mei, begin juni. In het najaar zal geen congres worden gehouden in verband met het FIG-congres van 1-10 september en het NGL-congres in oktober. Wel zal worden getracht een studiedag te organi seren met medewerking van de werkgroepen „bedrijfsleer". Het bestuur is zich nog aan het beraden over de wijze waarop studiedagen, congressen en dergelijke in de toekomst worden georganiseerd. Een sectie-indeling, zoals de FIG die kent, is nauwelijks mogelijk vanwege een te klein ledenbestand. Gaarne worden suggesties van leden ingewacht. Wolthuis heeft tot nu toe geen principieel verschil in onder werpen gezien tussen studiedagen en congressen. Een orga nisatorisch verschil was dat een congres 2 dagen duurde en met dames was. Dit laatste ziet hij gaarne gehandhaafd. 88 ngt 71

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 26