Rapport Studiecommissie Leidingenregistratie 1Algemene beschouwing 1.1 De Studiecommissie Leidingenregistratie 1.2 Probleemstelling 1.3 Mogelijke oplossing 1.4 Wetgeving 1.5 Uitvoerend orgaan 2. De registratie van beheerders (eerste fase) 2.1 Voorgestelde werkwijze 2.2 Wettelijke regeling 2.3 Aansprakelijkheid 3. De registratie van belangrijke leidingen 3.1 Algemeen (tweede fase) 3.2 Wettelijke regeling 3.3 Aansprakelijkheid 4. De registratie van alle leidingen (derde fase) 5. Enige economische aspecten 5.1 Inleiding 5.2 De eerste fase 5.3 De tweede fase 5.4 De derde fase Bijlage 1 Enquête Bijlage 2 Enige getallen 1. Algemene beschouwing II De Studiecommissie Leidingenregistratie Op 27 april 1962 werd tijdens een geodetische studie dag een preadvies van Ir. H. J. van Steenis aangaan de het „leidingenkadaster" besproken. Naar aan leiding van deze discussie besloot het hoofdbestuur van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie een Studiecommissie Leidingenregistratie in te stellen. De commissie werd op 23 november 1967 geïnstal leerd. De commissie vergaderde 15 maal; zij zag als haar taak het onderzoeken van de organisatorische en juridische mogelijkheden van een centrale leidingen registratie en het opstellen van een concreet voorstel hiertoe. Om haar denkbeelden te toetsen heeft de commissie tweeërlei weg bewandeld. In de eerste plaats zijn door of namens de commissie besprekingen gevoerd met de Staatssecretaris van Financiën, de interde partementale Commissie Wettelijke Regeling Pijp leidingen, het Kabels en Leidingen Informatie Cen trum (K.L.I.C.) te Groningen, de Contactclub Streekwaterleidingbedrijven (Cocluwa), en de Pro vinciale Waterstaat van Gelderland, terwijl met de Werkgroep Kabel- en Buisbeschadigingen (uitgaan de van de Nederlandse Vereniging van Wegenbou wers) notulen werden uitgewisseld. In de tweede plaats heeft de commissie in december 1968 een enquête gehouden onder 1800 leidingbeheerders, aannemers, gemeenten, waterschappen en provin cies. Hiervan zijn 946 ingevulde formulieren terug Ie jaargang, no 5, mei 1971 SUMMARY Much damage to underground pipe lines, electricity cables etc. could be prevented if a uniform registration system were available, supplying information to those engaged in planning, construction and building. The report is concerned with an investigation into the organisational and legal aspects of a centralised registration system to be operated by the Land Registration Service (Cadastre). The introduction of such a system in three successive phases is proposed. Attention is paid to some technical and economic aspects. The results of an enquiry among some 1800 pipe line and cable users and contractors are given in an appendix. Lijst van afkortingen A.M.v.B. - Algemene Maatregel van Bestuur ato - atmosferen overdruk Kadaster - Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers K.L.I.C. - Kabels en Leidingen Informatie Centrum kV - kilovolt R.D. - Rijksdriehoeksmeting VEWIN - Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Nederland ngt 71 91

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 3