V erenigingsnieuws Op zaterdag 16 oktober worden voordrachten gehouden door C. H. Stoute over: Landmeetkundige voorbereidingen voor de uitvoering van een stedelijk verkeersplein. Ir. H. J. G. L. Aalders over: Digitaal fotogrammetrisch kaarteren. AANMELDING NIEUWE LEDEN Het bestuur heeft gemeend de leden van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie in de gelegenheid te moeten stellen lid te worden van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie op grond van hun lidmaatschap van de voormalige Nederlandse Landmeetkundige Federatie, als dit dateert van vóór 30 september 1970. De volgende leden van de Nederlandse Vereniging voor Foto grammetrie hebben via hun bestuur de wens te kennen ge geven lid te willen worden van de N.V.G.: K. de Blaey Dr. Ir. J. C. O. van Gijsen M. C. Heerens S. Miezenbeek J. Rietveld, ing. E. Schrikkema P. S. Teeling A. van der Waag J. P. I. M. van der Meer B.Sc. W. van Arnhemweg 46 Oosterbeek Nassauweg 28 Pippelingstraat 41 Veeneklaaslaan 22 Bijweglaan 23 Pinkenbergseweg 1 Bleekerslaan 3 Snipperthorst 9 Wageningen Eindhoven Voorschoten Bennebroek Velp (Gld.) Alkmaar Enschede Zonnebloemstraat 33 Den Haag Voorts heeft zich voor het lidmaatschap aangemeld: Ing. A'. Urba'n, W. de Zwijgerstraat 28, Delft, afgestudeerd als geodetisch ingenieur aan de Technische Hogeschool te Bratislava (Tsjecho-Slowakije). De betreffende 10 personen worden door het bestuur op grond van art. 4e van de Statuten voorgedragen voor het lidmaatschap. Eventuele bezwaren tegen deze aanmeldingen kunnen worden ingediend bij de secretaris vóór 1 oktober 1971. De secretaris. 6e NGL-CONGRES EN TENTOONSTELLING Op vrijdag 15 en zaterdag 16 oktober a.s. zal in Musis Sacrum te Arnhem het 6e NGL-congres worden gehouden. De leden van de bij de stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde aangesloten verenigingen, de leden van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie, de vrije abonnees op Geodesia, alsmede andere belangstellenden worden hierbij uitgenodigd dit congres bij te wonen en de gelijktijdig te houden tentoonstelling van geodetische instrumenten, reken-, teken- en kaarteerbenodigdheden te bezoeken. De tentoon stelling brengt verschillende primeurs op landmeetkundig gebied. Het programma voor vrijdag 15 oktober omvat een afgerond geheel en is gewijd aan: Planologie. De volgende sprekers zullen het woord voeren: Ir. J. Ph. L. Petri over: De stad - van waar? Ir. A. J. Bedeaux over: De stad - waar heen? Ir. A. Schefïer over: De stad - hoe? De bijeenkomst wordt besloten met een discussie met een forum gevormd door de inleiders onder voorzitterschap van B. M. de Bruin, voorzitter van de stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde. Na de voordrachten is er gelegenheid voor discussie. Tentoonstelling De tentoonstelling biedt weer veel nieuws en is veelzijdig ge oriënteerd. De grote zaal van Musis Sacrum blijkt te klein te zijn voor de vele aangevraagde stands. Er moest daarom een selectie worden toegepast. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 15 oktober van 9.00-19.00 uur en zaterdag 16 oktober van 9.00-15.00 uur. Deelname en kosten Voor leden van de bij het N.G.L. aangesloten verenigingen, de leden van de N.V.G. en voor vrije abonnees op Geodesia is de deelname aan het congres kosteloos. Voor anderen be dragen de deelnamekosten 5,p.p. De toegang tot de tentoonstelling is kosteloos. Alleen op vrijdag 15 oktober bestaat de gelegenheid deel te nemen aan een gemeenschappelijke lunch. De kosten hiervan bedragen voor leden van de bij het N.G.L. aangesloten ver enigingen, de leden van de N.V.G. en voor vrije abonnees op Geodesia ƒ4,50 p.p. en voor anderen 6,50 p.p. Aanmelding De aanmelding dient te geschieden door middel van een aanmeldingskaart. De aanmeldingskaarten kunnen worden aangevraagd bij de heer C. IJsendoorn, Monteverdilaan 92 te Zwolle, tel. 05200-19499. Gelijktijdig met de aangifte moeten de verschuldigde kosten worden overgemaakt op girorekening nummer 1110563 ten name van de penningmeester congrescommissie N.G.L. te Zwolle. Op één kaart kan slechts één aanmelding plaats vinden. De aanmeldingskaarten dienen duidelijk en volledig te wor den ingevuld en als brief te worden gefrankeerd. In verband met de vele administratieve werkzaamheden verzoeken wij u dringend uw aangifte zo spoedig mogelijk en in ieder geval voor 1 oktober 1971 in te zenden. Het volledige programma (tevens bewijs van toegang) van congres en tentoonstelling wordt in de eerste week van okto ber aan alle deelnemers toegezonden. De congrescommissie B. H. W. Benda, voorzitter J. W. Warnshuis, redacteur C. IJsendoorn, secretaris/penningmeester CONTRIBUTIE Binnenkort zullen opnieuw acceptgirokaarten worden ver zonden aan die leden en abonnees die hun rekening nog niet hebben voldaan. Wij hopen dat men aan zijn financiële verplichtingen zal vol doen of ons zal laten weten dat men lidmaatschap of abonne ment wenst te beëindigen door mededeling aan de penning meester der N. V. G. Ir. H. W. Rentema ngt 71 155

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 25