Agenda inspraak hebben. „Democratie vraagt: het in vrij heid gezamenlijk ontwerpen en het zich in vrijheid gezamenlijk onderwerpen aan wetten en structuren''' (Posthumus). Ik richt me daarom met dit discussiestuk tot iedere geodeet: bent u geïnteresseerd en in enigerlei vorm bereid aan de meningsvorming mee te werken (schriftelijke communicatie, toch weer de werk groep,, oude stijl", publikaties in het N.G.T., regio nale bespreking, gesprekken vanuit het dienst verband etc. etc.)? Laat dit het bestuur van uw vereniging weten. Daarnaast richt ik mij tot de onderafdeling der geodesie van de T.H. Het is duidelijk dat de stem van de onderafdeling via de daartoe geopende kanalen effect zal kunnen hebben. De taak die aan de onderafdeling wordt toegewezen maakt het nood zakelijk dat van het begin af aan de discussie ge zamenlijk gevoerd wordt: door de geodeet als enke ling, door geodeten als groep, door de docent als in dividu en door de onderafdeling als instituut. Deze „open brief" is niet meer dan een poging het gesprek op gang te brengen. Iedere reactie is wel kom. ngt 71 RUILVERKAVELING BLIJFT Voorlopig zal het programma voor de ruilverkaveling niet worden verminderd. In het regeerakkoord was aangekondigd dat de subsidie voor de ruilverkaveling zou moeten worden verlaagd. Verder zou er een verhoging van de ruilverkavelings rente moeten plaats vinden. Minister Lardinois van landbouw is van mening dat de in het regeerakkoord aangekondigde plannen in de toekomst van invloed zullen zijn op de landinrichting. Voor het zover is houdt hij echter vast aan eenzelfde programma als in de voorgaande jaren, d.w.z. 55.000 ha. Daarvoor zal nu, tengevolge van de loon- en prijsstijgingen een bedrag van 223,5 miljoen nodig zijn. Vorig jaar werd er voor het ruilverkavelingsprogramma ƒ219 miljoen uit getrokken. Binnen de regering heerst kennelijk geen eenstemmigheid over het tempo waarin de ruilverkaveling moet plaatsvinden. Het is bekend, dat minister Drees van Verkeer en Waterstaat vindt dat het ruilverkavelingsprogramma minder snel moet worden afgewikkeld. Er komt nu een ministeriële commissie waarin de problemen die met de ruilverkaveling samenhangen zullen worden be sproken. De regering verwacht dat zij in het begin van 1972 haar standpunt over de ruilverkaveling zal kunnen bepalen. 7-9 oktober 1971 Conférence Internationale sur les méthodes de l'informatique en Géodésie Sofia 15-16 oktober 1971 6e NGL-congres-I-tentoonstelling Arnhem 29 oktober 1971 Kartografendag Kartografische Sectie Utrecht 29 oktober 1971 Algemene Vergadering Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Utrecht 19 november 1971 Algemene vergadering van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie Utrecht 28 mei-3 juni 1972 International Conference of Surveyors and Annual Meeting of the Permanent Committee of F.I.G. Tel Aviv, Israel. 171

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 15