Berichten V erenigingsnieuws REORGANISATIE ASSOCIATION INTERNATIONALE DE GEODESIE (A.I.G.) Op de 15e algemene vergadering van de U.G.G.I. in Moskou zijn de voorstellen van de commissie-Cassinis aanvaard. Deze voorstellen betreffen een nieuwe sectie-indeling van de A.I.G. De aangenomen indeling in vijf secties zoals beschreven in het Report of the General Secretary of I.A.G. is als volgt: I Nets Triangulation; trilateration; bases, precision surveying, astro nomical positioning; refraction; nets at sea. II Aerospace techniques Geometric and dynamic aerospace techniques including optical measurements of distances and Doppler measure ments, stellar triangulation; application of interferometric techniques by means of long bases and lunar distances measuring techniques. III Gravimetry Absolute and relative determination of the gravitational force; gravity nets, gravimetry at sea and in space; measure ments of the variations of the gravitational force; determina tion of the gravitational force gradients; reduction, inter polation and extrapolation of the force of gravity. IV Theory and Data Processing Mathematical geodesy; application of potential theory and astromechanics; applied statistical and numerical analysis; adjustment theories; methods of least squares; data process ing. V Physical Interpretation Shape of the Earth, geometrical and physical parameters; reference systems variation in time including pole movement, rotation, earth tides and movements of the crust; mean sea levels; geological and geophysical consequences stemming from the geodetic results. RECTIFICATIES Het telefoonnummer van C.T.O., gewijzigd in (05760) 50808 F.D. en R.D. is Het kantooradres van de auteur van het in het septem bernummer geplaatste artikel „Toedelen door ordenen", ir. R. van der Schans is Kadastrale Ruilverkavelingsdienst Maliebaan 19, Utrecht. AANMELDING NIEUW LID De heer C. Don, Bizetlaan 8, Voorschoten heeft alsnog te kennen gegeven, dat hij lid wil worden van de N.V.G. op grond van zijn voormalige lidmaatschap van de N.L.F. via de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie. Het bestuur stelt hem op grond van art. 4e der Statuten kandidaat voor het lidmaatschap. U kunt eventuele bezwaren tegen deze voordracht maken vóór 1 nov. 1971 bij de secre taris. Ir. J. Polman, secretaris ALGEMENE VERGADERING NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE Op vrijdag 19 nov. 1971 zal een algemene vergadering worden gehouden van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie in het Jaarbeurs Congres- en Vergadercentrum te Utrecht. Het bestuur heeft prof. Roelofs uitgenodigd bij deze gelegen heid een voordracht te houden over Mariene geodesie om op deze wijze afscheid te kunnen nemen van de geodetische wereld. Voorts zullen de rapporteurs der diverse commissies van de F.I.G. een kort verslag geven van hun deelname aan het F.I.G.-congres in Wiesbaden, waarbij gelegenheid zal worden gegeven tot discussie. De dagindeling is als volgt: 10.00 uur Ontvangst. 10.30 uur Algemene vergadering. 11.15 uur Openbaar gedeelte algemene vergadering. Voordracht door prof. Roelofs over mariene geodesie. 12.30 uur Lunch. 14.00 uur Openbaar gedeelte algemene vergadering. Verslaggeving over het F.I.G.-congres in Wiesbaden Indien u deel wilt nemen aan de gemeenschappelijke lunch, wordt u verzocht vóór 10 november ƒ7,te storten op giro 2206495 t.n.v. penningmeester Nederlandse Vereniging voor Geodesie te Soest. De agenda van de Algemene Vergadering is: 1. Opening. 2. Notulen (zie N.G.T. 71-4). 3. Mededelingen, ingekomen en uitgegane stukken. 4. Benoeming erelid. Het bestuur stelt voor om prof. dr. ir. W. Schermerhorn te benoemen tot erelid van de ver eniging. 5. Verkiezing bestuurslid. In verband met het aftreden van ir. H. W. Rentema in het voorjaar van 1972 acht het be stuur het wenselijk, dat zijn opvolger reeds nu in het be stuur zitting neemt. Het bestuur stelt als kandidaat ir. H. A. L. Dekker. Tegenkandidaten kunnen schriftelijk worden ingediend bij het bestuur door tenminste 5 leden. 6. Afwikkeling N. L. F.-zaken. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Ir. J. Polman, secretaris DISTRICTSBIJEENKOMSTEN In overleg met het bestuur van de N.V.G. is besloten voor taan geen persoonlijke uitnodigingen meer te verzenden voor districtsbijeenkomsten. Deze bijeenkomsten worden dus uit sluitend aangekondigd in het N.G.T. Ir. H. L. Rogge hoofddistrictscommissaris 174 ngt 71

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 18