Agenda (op die plaats) in de tijd met als specificatie trends, cyclische perioden en stochastics. 2. Er is een veelheid van invloeden werkzaam op de gemiddelde zeespiegel. Het is moeilijk die in vloeden te ontwarren. 3. De getalswaarden van het individuele peilmeet- station welke die ook zijn geven een derdehands informatie omtrent de mondiale processen. 4. De mondiale processen zijn gelieerd aan fysische wetten, maar de gemiddelde zeespiegelgetallen zijn resultaat van statistische wetten. 5. De zojuist genoemde punten 13 en 4 houden in, dat wij het fysisch verschijnsel N vastleggen en weergeven met inadequate getalswaarden M. 9 Aanbevelingen 1. Het bouwen van (veel) meer peilmeetstations ten behoeve van de gemiddelde zeespiegel. 2. Nimmer een station te verplaatsen. Indien ver plaatsing onvermijdelijk is dan simultane waar nemingen in de oude en nieuwe situatie geduren de tenminste twee jaarcycli. 3. Nimmer iets aan een bepaalde situatie te wijzi gen noch aan de toegang tot de peilkelder, noch wat betreft de vaste schaal, de instrumentatie of het systeem van berekening. 4. Het is een fundamentele eis om een eens gekozen en onmiddellijk ter plaatse vastgelegde nul hoogte voor immer te handhaven. 5. De onderlinge verbinding der peilmeetstations door middel van nauwkeurigheidswaterpassing als geschiedt in het kader van REUN (Réseau Europeen Unifié de Nivellement) te bevorderen. 6. Het introduceren van „waterpassing" op een mondiale schaal door middel van satellieten. 7. Om de relaties te zoeken tussen de M-waarden van een gegeven station tot nabije stations, stations op grotere afstand, meteorologische factoren, stroomgegevens, dichtheden, water temperaturen en wel naar trends, jaarcycli, andere cycli en stochastics. 8. Voort te gaan met de publikatie van de gemid delde zeespiegelwaarden in de vorm als vast gelegd in de publication scientifique No. 26 van de UGGI. Literatuur R. W. Fairbridge, Eustatic changes in sea level. Physics and chemistry of the earth. Vol. 4, I960. P. J. Wemelsfelder, Meereshöhe, Nivellementshöhe, Pegel- null. Die Kiiste 1960, 8. E. Lisitzin, The contemporary knowledge of the causes of the seasonal cycle of sea level in the oceans. Int. Hydrogr. Review 1961, 1. E. Lisitzin and J. G. Patullo, The principle factors influencing the seasonal oscillations of sea level. Journ. of geoph. re search, 1961. F. P. Shepard, Thirty-five thousand years of sea level. Essays in marine geology, 1963. A. J. Eardley, Polar rise and equatorial fall of sea level. American scientist, 1964. G. W. Lennon, An investigation of secular variations of sea -; level in european waters. Proceedings of the second inter national symposium on recent crustal movements. Aulanka, 1965. J. R. Rossiter, An analysis of annual sea level variations in european waters. Geophys. J.R. astr. Soc. 1967, 12. S. M. Flatté, Effects of changes of the earths rotation rate on sea level. Journ. of geoph. research 1965, 20. G. Neumann, W. J. Pierson Jr., Principals of physical oceanography, 1966. R. P. Suggate,Post glacial rise in the Christchurch metropoli tan area, New Zealand. Geologie en Mijnbouw 1968. Diff. authors, Tertiairy sea level fluctuations. Palaeo 1968, july. K. L. Russell, Oceanic ridges and eustatic changes in sea level. Nature, 1968, june. P. Kaitera, Reasons for long term changes in sea level. Third int. symposium on recent crustal movements, Leningrad 1968. UGGI, Monthly and annual mean heights of sea level. Publ. scientifique no 26 of 1APSO, 1968. J 9 november 1971 Algemene vergadering van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie Utrecht 22 november 1971 Regionale bijeenkomst N.V.G. en N.G.L. Drachten 28 mei -3 juni 1972 International Conference of Surveyors and Annual Meeting of the Permanent Committee of F.I.G. Tel Aviv, Israel. 188 ngt 71

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 12