GADELLA Literatuurinformatie n draai aan of sla er maar eens\a9«aar' Attenbergergrensmarkeringspaaltjes: altijd goed De toeneming van het rechtsverkeer in onroerend goed heeft bij de landmeetkundige dienst geleid tot een stijging van het aantal akteposten met ruim 10 pet. vergeleken met het vorige jaar, waarmede de tendens van vele jaren zich voortzet. Aangezien aan deze sector van het landmeetkundige werk prioriteit wordt verleend, dreigen andere werkzaamheden - zoals de noodzakelijke hermetingen - in het gedrang te komen. Door mechanisatie van deze laatste werkzaamheden wordt - o.m. door toepassing van elektronische afstands meting en automatische kartering - getracht dit zoveel moge lijk te vermijden. De ruilverkavelingsdienst is inzake automatisering evenzeer diligent. De proeven tot automatisering van de kaveltoedeling lijken resultaat te hebben. Om een en ander te kunnen realiseren is voorzien in de aan schaffing van een nieuwe rekeneenheid ter vervanging van de vrijwel afgeschreven bestaande apparatuur. NIEUWE APPARTEMENTENWET Bij de Tweede Kamer is in behandeling een Ontwerp van Wet betreffende de appartementen. Met betrekking tot de huidige regeling zijn er ondermeer de drie navolgende ver schillen: a. Splitsing van nog niet bestaande bebouwing wordt moge lijk gemaakt op basis van bouwtekeningen; b. De splitsingstekening dient in de toekomst met de split singsakte te worden overgeschreven; c. De reeds bestaande appartementen zullen weer kunnen worden gesplitst in nieuwe appartementen. Aanvaarding van deze nieuwe wet zal het noodzakelijk maken dat het Besluit Kadastrale Aanduiding Appartementen en enige andere ministeriële regelingen ter zake zullen moeten worden aangepast. Bildmessung und Luftbildwesen 39(1971)5 Brindöpke: Die Photogrammetrie bei der Her- stellung der Deutschen Grundkarte 1:5000. - Pape: Die Deutsche Grundkarte 1:5000 als Luftbildkarte. - Unger, Gerigk: Photogrammetrie bei Katastervermessungen inSchles- wig-Holstein. - Kersting: Photogrammetrie und Flurbereini- gung. - Krauss: Die Laufendhaltung der topographischen Kar- tenwerke in der Bundesrepublik Deutschland. - Sander: Praxis der Aerotriangulation im amtlichen Vermessungswesen. - Blaschke: Erfahrungen bei der photogrammetrischen Stadt- kartierung. - Kochen: Photogrammetrische Methoden bei der Planung und Unterhaltung von Verkehrswegen. Deutsche Geodiitische Kommission Heft Nr. 49 Böhme: Einrichtung der Strassendatenbank Baden-Württemberg und Grundsatze für kartographische Datenbanken. - Christ: Überblick iiber die Entwicklung der kartographischen Automation in den U.S.A. Bericht über eine Dienstreise. - Christ: Bericht über eine Untersuchung zur automatischen Herstellung einer Strassenfüllungsplatte und einer digitalen Strassendatei für ein Blatt der Topographi schen Karte 1 50 000, durchgeführt bei der Experimental Cartography Unit des Royal College of Art in London/Ox ford. - Christ, Uhrig: Bericht über „Untersuchungen der Möglichkeiten zur Erfassung von kartographischem Namen gut". Uitvoering met schroefdraad, indraaibaar Uitvoering met T-profiel, voor inslaan alleenvertegenwoordiging voor Nederland Oudegracht 312 Utrecht tel. 030-2 2743 ngt 71 197

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 21