Voor het vaststellen van de aan de bedrijven toe te delen oppervlakten werd gebruik gemaakt van ge gevens, die van de gerealiseerde toestand beschik baar waren. Daardoor werden zowel de boerderij verplaatsingen als de bedrijfsbeëindigingen en be- drijfsvergrotingen in overeenstemming gebracht met de werkelijkheid, zodat deze factoren geen nadelige invloed kunnen uitoefenen op de vergelijking van het toedelingsplan met de gerealiseerde toestand. 3.2 Toegepaste werkwijze Aangezien geen ruilklassen zijn ingevoerd, wordt de grafiekenmethode op het ruilverkavelingsblok in zijn geheel toegepast. Daarbij is uitgegaan van het wegennet zoals dit, sinds de ruilverkaveling is vol tooid, in het terrein aanwezig is. Als resultaat van de toepassing wordt de transportintensiteitskaart verkregen. Een afbeelding van deze kaart is in fig. 1 gegeven. Op de transportintensiteitskaart is de breedte van de langs de wegen getekende banden (transportstromen) evenredig met het aantal ha ter exploitatie waarvan de weg moet worden gepas seerd. De bij de banden geplaatste pijlen geven de richting van het transport aan. Het aan een bedrijf toe te delen aantal veldkavels is afhankelijk van het aantal ruilklassen waarin dat bedrijf grond bezit. Daar in deze ruilverkaveling met één ruilklasse is gewerkt, wordt in principe aan elk bedrijf, naast de huiskavel, slechts één veldkavel toegedeeld. Een uitzondering vormen de bedrijven die in de oude toestand alleen een huiskavel be zaten. Deze bedrijven krijgen ook alleen een huis kavel toegedeeld. Slechts voor de veldkavels zijn wensen opgesteld. Voordat de wensen worden opgesteld moet eerst het ruilverkavelingsblok in vakken worden ver deeld. De zeventien vakken waarin het blok is ver deeld zijn aangegeven in fig. 1Het opstellen van de wensen geschiedt nu door per veldkavel aan te geven langs welke vakken de transportstroom, ge rekend vanaf de boerderij, voert. Daarbij is het dichtst bij de boerderij gelegen vak als le wens ge noteerd, het volgende vak als 2e wens, enz. Voor het berekenen van de toedeling uit de wensen ruilverkaveling STEENWIJKSMOER TRANSPORTINTENSITEITSKAART COEVORDEN .j' -x weg met transportstroom blokgrens vakgrens vaknummer 14 transport van Fig. 1. Transportintensiteitskaart van de ruilverkaveling Steenwijksmoer. ngt 71 211

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1971 | | pagina 15