in belangrijke mate zal kunnen worden be vorderd. In de grotere eenheden zal beter het besef kunnen groeien dat al het personeel werkt voor het gehele kadaster, niet voor een deel daarvan. Het begrip voor eikaars werk zal verbeteren, problemen kunnen gezamenlijk opgelost worden en de belangstelling voor de dienst als geheel zal stijgen. 7. Rendabeler gebruik van machines en instru menten. 8. Er ontstaat een meer overzichtelijke dienst met directe relaties met de centrale directie. 9. Aangesloten wordt aan de veelal provinciale organisatie van verwante diensten. Voor de oplossing van de in 8 en 9 genoemde knel punten zal automatisering wellicht een oplossing kunnen bieden. Dit vormt een afzonderlijk vraag stuk waaromtrent interne studies gaande zijn. Moch ten deze t.z.t. leiden tot het voornemen om inder daad tot enigerlei vorm van automatisering over te gaan, dan zal ik daaromtrent tijdig informeren. Reorganisatie Ik stel mij voor de navolgende reorganisatie door te voeren. Provinciale bureaus Per provincie zullen bureaus worden geformeerd conform het hierna opgenomen schema. De realise ring van dit beleidsvoornemen zal geleidelijk ge schieden door te beginnen met de formatie van drie provinciale bureaus in nog nader aan te wijzen pro vincies. Aan de hand van de daar opgedane erva ringen zal dan de algehele landelijke reorganisatie zich op zo kort mogelijke termijn dienen te voltrek ken. Ter toelichting van het schema diene het volgende. Het districtshoofd zal rechtstreeks ressorteren onder de directeur. In de nieuwe opzet past de huidige I.V.- functie, die zuiver functioneel is, niet meer. De bureaus van de drie ingenieurs-verificateur en dat van het hoofd dienstvak bewaringen zullen worden opgeheven. De bezetting van deze bureaus zal zo veel als mogelijk en wenselijk is worden opgenomen in de centrale directie. De vier afdelingen krijgen de navolgende taken: De afdeling projecten wordt belast met het buiten werk voor de uitvoering van project-opdrachten ten dienste van ruilverkavelingen, hermetingen en bij zondere opdrachten in het kader van samenwer kingen met derden. De in deze afdeling uit te voeren werkzaamheden zijn van langere duur en projectge bonden. De afdeling mutaties wordt belast met het landmeet kundig buitenwerk van kortere duur en met een herhalend karakter (akteposten, particulier werk, onderhoud vaste punten). Het ligt in de bedoeling om voor deze sector de provincie in te delen in rayons, die worden toegewezen aan technisch ambtenaren. SCHEMA PROVINCIAAL BUREAU districtshoofd externe contacten apparaatzorg en beheer van de „pool" afd. projecten opzet „project management ruilverkavelingen hermetingen bijzondere opdrachten afd. mutaties herhalend werk akteposten particulier werk onderhoud vaste punten afd. landmeetkundige binnendienst intern management en organisatie voorbereiding landmeetkundig werk afwerking metingen werkplanning calculaties materieel beheer afd. bewaring en juridische zaken openbare registratie in- en uitvoer der registratie informatieverschaffing documentatie en reproduktie ngt 72

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 5