De afdeling landmeetkundige binnendienst wordt be last met voorbereiding en afwerking van landmeet kundig werk voor de afdeling projecten en mutaties; met werkplanning, voortgangscontrole en voor- en nacalculatie; met materiaalbeheer en met de levering van kaartmateriaal en technische informatie. Ook secretariaatswerkzaamheden zullen bij deze afdeling worden uitgevoerd. De afdeling bewaring en juridische zaken behartigt de totale openbare registratie en kan t.z.t. belast worden met de conversie naar de administratieve automatisering. De afdeling zal juridische adviezen verstrekken voor het gehele districtsbureau en zo mogelijk ook be paalde juridische zaken behandelen voor andere af delingen. De in de wetten aangegeven taken en ver plichtingen van de hypotheekbewaarder zullen wor den vervuld door het hoofd van deze afdeling. Gedurende de eerste fase van de reorganisatie zullen de bureaus die nog niet provinciaal zijn gestruc tureerd, wel regelrecht onder de directeur ressor teren. Verplaatsing en uitbouw centrale directie De centrale directie zal worden verplaatst naar het centrale Kadastergebouw te Apeldoorn en worden uitgebouwd overeenkomstig onderstaand schema. Het bureau interne controle wordt een eenheid die los van alle overige onderdelen in de organisatie opereert ten behoeve van de directeur en in nauw overleg met de Centrale Accountantsdienst en de afdeling Comptabiliteit van het ministerie, zal wor den belast met de financiële controle. In het secretariaat zullen behalve de werkzaamheden welke inhaerent zijn aan de benaming (redactionele werkzaamheden, opstellen voorschriften, correspon dentie, archivering e.d.) tevens worden onderge bracht het voorbereiden en notuleren van vergade ringen en het verzorgen van de documentatie. Voor de algemene beleidsaspecten en de apparaat zorg staan de directeur de stafeenheden: Personeel, Organisatie en Financiën ter beschikking. Het bureau Personeel zal. in nauwe samenwerking met de centrale afdeling Personeel van het ministerie de bestudering ter hand moeten nemen van de in het rapport van Bosboom Hegener gedane suggesties over het personeelsbeleid. Gedacht wordt om in de toekomst een aantal be- heersactiviteiten te doen plaats vinden bij de direc tie. De vorming van dat beleid en die activiteiten welke uit efficiencyoverwegingen beter gecentrali seerd kunnen blijven, zullen vanuit de centrale afde ling personeel van het ministerie blijven geschieden. Het bureau Organisatie wordt belast met het bevor deren van de doelmatigheid in de gehele organisatie en stelt in opdracht van de directeur c.q. op eigen initiatief onderzoeken in naar de organisatiestruc tuur, de procedures, de werkmethoden, de doel matige aanschaffing van middelen, e.d. in nauwe samenwerking met het bureau onderzoek en ont wikkeling. Vanuit dit bureau kunnen organisatie deskundigen de centrale directie op de hoogte houden of de regionale leiding assisteren als daaraan behoef te bestaat. Bovendien houdt dit bureau zich o.m. bezig met planning- en managementtechnieken. Als sub-functie wordt het beheer van materieel (instru menten, vervoersmiddelen, meubilair, kleding, for mulieren, enz.) en gebouwen in dit bureau onderge bracht. Zoals bekend, maakt de financiële administratie thans deel uit van de administratie van de belasting- DIRECTEUR int. controle algemene beleidsaspecten en apparaatzorg personeel organisatie financiën secretariaat vaktechnische beleidsaspecten teclin. werkzaamheden (+bur. onderz. en ontw.) ruilverkaveling registratie en juridische zaken regionale bureaus en technische centra 28 ngt 72

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 6