dienst. Deze zal hieruit moeten worden losgekop peld en worden ondergebracht in een afzonderlijke financiële organisatie-eenheid, die in het schema is aangeduid met het bureau Financiën. Dit bureau zal voorts worden belast met bedrijfseconomische taken zoals kosten-batenanalyses, tariefcalculaties, kos- tenbeheersingsmethoden enz. De vaktechnische beleidsaspecten worden in de directie behartigd door de bureaus technische werk zaamheden, ruilverkaveling, registratie en juridische zaken. Het bureau technische werkzaamheden zal. naast de behandeling c.q. begeleiding van alle technische aspecten, speciaal belast zijn met het leiden van een bureau „onderzoek en ontwikkeling" en met de zorg voor de coördinatie der technische centra, zowel onderling als met de uitvoerende eenheden in de regio. Het hoofd van het bureau Ruilverkaveling is ad viserend lid van de Centrale Cultuurtechnische Commissie en onderhoudt de contacten met het secretariaat van deze commissie en met de directie van de Cultuurtechnische Dienst. Dit bureau is op landelijk niveau belast met het op stellen, coördineren of verbeteren van samenwer- kingsregelingen en taakverdelingen met externe diensten, waarmee in het kader van de ruilverkave lingen door de kadastrale dienst moet worden samengewerkt. Onderzoek of ontwikkeling van technische of juridische ruilverkavelingszaken zal worden uitgevoerd door of in nauwe samenwerking met de betreffende stafbureaus. Het bureau registratie en juridische zaken wordt ver antwoordelijk voor alle registratietaken (de open bare registers, hypothecaire- en kadastrale boek houding). Dit bureau zorgt voor uniforme toepassing der door het bureau op te stellen voorschriften van juridische en bewaringstechnische aard. Dit laatste in samenwerking met de afdeling organi satie. Realisatie van de reorganisatie Realisatie van het voorgaande resulteert in een wezenlijk anders opgebouwde dienst. Te kleine een heden worden samengevoegd. Een bestaand strui kelblok, de te geringe coördinatie tussen de ver schillende dienstonderdelen, wordt opgeheven. Bo vendien zal een goed overzichtelijk geheel voor de directie ontstaan. Met nadruk wil ik erop wijzen dat het mijn bedoe ling is bovenbedoelde reorganisatie op dusdanige wijze te realiseren dat geen personeel zal behoeven af te vloeien. Dank zij de toewijding van het personeel, in al zijn geledingen, heeft de dienst tot nu toe aan de hoge eisen die moeten worden gesteld vrij redelijk kunnen voldoen. Om echter in staat te blijven de aan de dienst opgedragen taken op doeltreffende wijze te kunnen verrichten, acht ik het nodig dat de dienst op de hiervoor aangegeven wijze wordt gereorga niseerd. Over dit beleidsvoornemen is op 8 en 20 december 1971 diepgaand gesproken met de Bijzondere Com missie voor Georganiseerd Overleg bij het ministerie van Financiën en de daaronder ressorterende dien sten, ter inleiding van het overleg met die commissie over de uitvoering daarvan voor wat betreft de ge volgen op personeelsgebied. De personeelsvertegen woordiging heeft daarbij naar voren gebracht dat het vooruitlopend op dat overleg voor haar niet wel mogelijk is zich thans positief ten opzichte van de voorgenomen reorganisatie op te stellen zolang de personele gevolgen niet meer zijn geconcretiseerd. Vanzelfsprekend heb ik voor die benadering begrip en zullen de personele gevolgen zodra dat mogelijk is onderwerp van overleg met de bijzondere com missie uitmaken. Niettemin acht ik het wenselijk dat U reeds thans wordt geïnformeerd over de ontwikkelingen die gaande zijn. Over de resultaten van het over de per sonele gevolgen te voeren overleg zal ik u eveneens steeds informeren. De Staatssecretaris van Financiën A. P. J. M. M. van der Stee 29 ngt 72

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 7