V erenigingsnieuws REGIONALE BIJEENKOMST N.V.G. EN N.G.L. 20 maart a.s. zal een regionale bijeenkomst worden gehouden in het Noordelijk Technisch Wegenbouw centrum, Nieuwe Ebbingestraat 64 te Groningen. Aanvang 19.45 uur. De Heer R. Boot, Chef van de Topografische afdeling van de Nederlandse Aardolie Maatschappij te Assen, zal een inleiding houden over: De taak van de zeemeter Na deze inleiding zal de Heer Boot de volgende drie onderwerpen ter algemene discussie stellen: 1welke zijn de ervaringen met schriftelijke cursussen (P.B.N.A., L.O.I. e.a.)? 2. welke veranderingen zal automatisering in het tekenwerk teweeg brengen? 3. welke zijn de ervaringen met elektronische af standsmeters bij detailmetingen? De N.V.G.-commissaris voor het district Noord, ir. W. Bakker NEDERLANDSE VERENIGING VOOR FOTOGRAMMETRIE Jaarverslag 1970-1971 Uitgebracht op de algemene ledenvergadering 10 december 1971 te Utrecht. De vereniging telt thans 181 leden, waaronder 19 firmaleden. Het ledental is het afgelopen jaar helaas iets teruggelopen; aan het einde van het vorige verenigingsjaar was het aantal leden 206. In de verslagperiode zijn de volgende technisch-wetenschap- pelijke voordrachten gehouden: 18 december 1970 te Delft: G. H. Grimberg ,,De industriële bijdrage van Hagen Systems aan de automa tisering in landmeetkunde en fotogrammetrie". 19 februari 1971 te Delft: Dr. Ing. R. Schweiszthal „Anwendung und Herstellung von Luftbildkarten". 2 april 1971 te Delft: Prof. Dr. Ing. F. Ackermann ,,Neue Entwicklungen in der grossmassstablichen Photogram- metrie" 24 september 1971 te Apeldoorn: Ir. H. L. van Gent „De werkzaamheden van de Fotogrammetrische Dienst van het Kadaster, inclusief reproduktie". Ir. A. H. van der Most „Assistentiewerkzaamheden met behulp van elektronische apparatuur". Uit bovenstaand overzicht blijkt dat het bestuur dit jaar twee buitenlandse sprekers heeft kunnen uitnodigen. Bovendien kan hierbij opgemerkt worden dat in deze serie voordrachten, naast activiteiten in eigen land, aandacht besteed werd aan verschillende nieuwe ontwikkelingen op het gebied van de grootschalige kaarteringen, automatisering en fotokaarten. Voor de lezing op 19-2-1971 te Delft waren ook uitgenodigd de leden van de Sektie Kartografie van het Nederlands Aard rijkskundig Genootschap. Op de vorige algemene ledenvergadering, 18 december 1970 te Utrecht, kwam een brief van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie (N.V.G.) aan de orde. Hierin werd verzocht, om die leden van onze vereniging die destijds geen lid waren van de Vereniging voor Civiel Landmeters en Geodetisch Inge nieurs en/of de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, de gelegenheid te geven collectief lid te worden van de nieuwe vereniging N.V.G. Zoals toen besloten is, heeft het bestuur hieraan haar medewerking verleend en hebben 9 leden van onze vereniging hiervan gebruik gemaakt. Op de bestuursvergadering, gehouden op 24 september 1971 te Apeldoorn, waren de belangrijkste agendapunten - Het I.S.P.-congres in Ottawa van 23 juli - 5 augustus 1972. Besloten werd om deel te nemen aan de „Members' Exhibition". Inmiddels is een tentoonstellingscommissie gevormd, bestaande uit de heren: ir. H. J. G. L. Aalders (Meetkundige Dienst R.W.S.), ir. J. A. J. Marissen (Labo ratorium voor Geodesie) en ir. L. van Zuylen (Topogra fische Dienst). - Het Nationale Rapport. Ook deze keer is Prof. ir. A. J. van der Weele bereid gevon den het genoemde rapport te verzorgen. - Voordrachten in het komende seizoen. Hierbij is ook aandacht besteed aan de geografische sprei ding van de voordrachten in verband met de verhuizing van de Fotogrammetrische Dienst van het Kadaster en het l.T.C. In de toekomst zullen meer voordrachten in het centrum van het land (Utrecht, Apeldoorn en Wageningen) gehou den worden. - Op initiatief van Prof. dr. ir. W. Schermerhorn is door het bestuur Prof. E. Thompson (Londen) voorgedragen voor de Brock Award 1972. Mededelingen van het dagelijks bestuur Sinds 10 december 1971 is de samenstelling van het dagelijks bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie als volgt: Dr. Ir. G. H. Ligterink, voorzitter Ir. H. J. G. L. Aalders, secretaris Ir. C. W. J. Burki, penningmeester Het adres van het secretariaat is met ingang van bovenge noemde datum gewijzigd in: Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat Kanaalweg 3b, Delft. Vanaf 1 januari 1972 is het abonnementsgeld van Photo- grammetria verhoogd tot 35,De contributie van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie blijft ge handhaafd op ƒ15,Leden worden verzocht de contributie met of zonder abonnementsgeld over te maken op Giro 368873 t.n.v. de Penningmeester Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie, Den Haag. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de secretaris. ngt 72 61

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 23