V erenigingsnieu ws verwaarloosd. De laatste jaren is het denken over de stadsvernieuwing ingrijpend veranderd en zijn communicatie, participatie en de vraag naar de be reidheid van de eigenaren meer op de voorgrond komen te staan. Er wordt ook wel ingezien dat zelfs consolidatie ondenkbaar is zonder vernieuwing en dat de stadsvernieuwing een voortdurend proces is waarin de mentaliteit van alle betrokkenen een be slissende rol kan spelen. De teneur van de verga dering laat zich als volgt weergeven: de wet op de Ruimtelijke Ordening schiet duidelijk tekort en er is een jammerlijke impasse ontstaan. Wellicht is de beste strategie gelegen in selectieve navolging van de aanbevelingen van de Commissie Stedelijke Reconstructie op korte termijn, met inbegrip van die tot een speciale regeling voor de vier grootste steden, en voorbereiding van een wet op de stads vernieuwing, zoals geschetst door de Commissie Stedelijke Verkaveling, om op langere termijn onder de vigeur van de laatste te werk te kunnen gaan. De eerste stappen zouden kunnen zijn de schepping van één Rijksbijdragenregeling, intensivering van experimenten om meer inzicht te verwerven en wij ziging van de artikelen 25 en 26 Woningwet om verbetering van woningen door de eigenaren op enige schaal mogelijk te maken. De noodzaak van geconcentreerde studie op nationaal niveau en in samenwerking met professionele deskundigen is duidelijk. Sluiting In zijn slotwoord geeft dr. S. O. van Poelje, voor zitter van het Instituut voor Bouwrecht, uiting aan zijn erkentelijkheid jegens allen die het Congres tot een succes hebben gemaakt, in het bijzonder de heer Schut. Hij merkt nog op dat de snelle veroudering van de wet op de Ruimtelijke Ordening mede duidelijk is toe te schrijven aan de veel te late in voering van die wet. STUDIEDAG EN VERGADERING NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE OP 24 MEI 1972 Naar aanleiding van het eindrapport van de werk groep bedrijfsleer" zal op 24 mei 1972 in de Aula van de Technische Hogeschool te Delft een studiedag worden gehouden over Personele en organisatorische aspecten bij landmeetkundige instellingen. Het programma van de studiedag is gepubliceerd in het N.G.T. van april 1972 blz. 83. Deelname aan de studiedag is mogelijk door storting van ƒ10,op giro 2206495 t.n.v. penningmeester Nederlandse Vereniging voor Geodesie te Bussum vóór 10 mei 1972 onder vermelding van „studiedag". Voor dit bedrag kunt u deelnemen aan de gemeen schappelijke lunch en ontvangt u het rapport van de werkgroep. Na afloop van de studiedagwordt een Algemene Vergadering van de N.V.G. gehouden. De agenda van de vergadering is eveneens gepubliceerd in het N.G.T. van april 1972, blz. 83. REGIONALE BIJEENKOMST N.V.G. EN N.G.L. 18 mei a.s. zal een regionale bijeenkomst worden gehouden in het kadastergebouw, Waltersingel 1 te Apeldoorn. Aanvang 19.30 uur. Het onderwerp is: Mogelijkheden van de reproduktie-afdeling van het Kadaster De heer H. B. Kaales zal dit onderwerp kort belichten. Daarna zal er een rondleiding volgen, waarbij bijzondere aandacht zal worden besteed aan ontschranking, contact fotografie en offset-druk. De commissarissen voor het N.G.L. T. Schoffelmeer, B. Zweerslaan 65, Arnhem, tel. 085-450910 W. W. Proper, De Hoge Kampen 3, Heino, tel. 05729-685 De commissaris voor de N.V.G. Ir. W. Berends, Weezenhof 61-68, Nijmegen, tel. 08800-41991 RIJKSCOMMISSIE VOOR GEODESIE Voordracht Prof. Dr. H. Moritz Op uitnodiging van de Rijkscommissie voor Geodesie zal Prof. Dr. H. Moritz (Technische Hogeschool, Graz) op 15 mei a.s. een voordracht houden, getiteld: Some Problems in Theoretical Geodesy. Deze voordracht zal worden gehouden in de grote college zaal van het Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4, Delft. Aanvang 14.15 uur. Een ieder die belangstelling heeft voor deze voordracht wordt hierbij van harte uitgenodigd. 100 ngt 72

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 16