Het in deze conceptie uitgewerkte „Basisplan" voor de ge meentelijke automatisering voorziet in een zestal systemen, omvattende de bestuursobjecten en de bestuursmiddelen. Deze systemen worden gekoppeld door het „stuursysteem", hetwelk zijn informatie verzamelt uit de individuele syste men ten behoeve van onder andere lange-termijn-analyse en planning van gemeentelijke activiteiten. Tenslotte voorziet het basisplan in toepassingen welke hoegenaamd geen betrekking hebben op de gemeente als geheel; deze zijn samengebracht onder de begrippen „niet-geïntegreerde toepassingen" en „niet-gemeentelijketoepassingen". Eén van de systemen van dit plan, het Vastgoedsysteem, voor ziet in de ruimtelijke beschrijving van alle vaste objecten en kabels en leidingen binnen het gemeentelijk grondgebied. Het vastgoedsysteem is voorlopig opgesplitst in drie sub systemen, te weten Gebouwen (identificatie, aard, eigendom, huurwaarde en verhouding, bouwwijze en periode, openbare aansluitingen, indeling enz.) Grond en Water (eigendomsrechten, zakelijke rechten, waarde, bestem ming enz.) Topografie en Leidingen ruimtelijke beschrijving van alle vaste objecten binnen het gemeentelijk territorium (hoofdzakelijk m.b.v. kaarten). De deelsystemen gebouwen en grond (inclusief de gemeente lijke belasting op onroerend goed) worden momenteel ont wikkeld door het rekencentrum Amsterdam. Het deelsysteem Topografie en Leidingen wordt momenteel ontwikkeld door de gemeente Rotterdam in samenwerking met een servicebureau (RAET). Gezien de specifieke problematiek rond de registratie van Topografie en Leidingen werd door de landelijke begelei dingsgroep Vastgoedsysteem, het college belast met de zorg voor de landelijke toepasbaarheid van het systeem, voorge staan een adviesgroep in te stellen van deskundigen in deze materie. Op 21 oktober jl. werd de adviesgroep „Topografie en Lei dingen" geïnstalleerd door de heer J. Slot, burgemeester der gemeente Ede, voorzitter van de landelijke begeleidingsgroep Vastgoedsysteem. De adviesgroep heeft tot taak de begeleidingsgroep te advi seren ten aanzien van het subsysteem Topografie en Lei dingen. Uit andere belangengroeperingen zijn voorstellen gedaan en plannen gemaakt om tot een betere registratie van onder grondse kabels en leidingen te komen. Het onder coördinatie van de SOAG te ontwikkelen systeem moet aansluiten op eventueel andere landelijke leidingenbe standen. Het systeem zal dusdanige informatie ter beschikking stellen dat dit een basis kan vormen voor de ruimtelijke ordening van het gemeentelijk grondgebied en onder andere daardoor een registratie van leidingen tot stand kan brengen, waarmee zeer snelle en nauwkeurige informatie (langs elektronische weg) kan worden geproduceerd. Het is een van de taken van de adviesgroep te adviseren over, dan wel aanwijzingen te geven voor het te ontwikkelen sys teem, opdat dit systeem in het gehele land kan worden toege past. De adviesgroep bestaat uit de navolgende personen: Ir. J. G. M. Arkesteyn Projectleider Vastgoedsysteem Gemeentelijk Rekencen trum, Rotterdam. Ir. J. M. R. Arnouts Ingenieur van het heemraadschap „De Wieringermeer". ngt 72 Ir. P. J. Bakker Hoofd van de afdeling Landmeten en Kartografie, tevens voorzitter van de adviesgroep Topografie en Leidingen, te Amsterdam. Ir. W. Beeftink Ingenieur in algemene dienst bij de Waterleidingmaat schappij „Drenthe" te Assen. Ir. P. A. Boerstra Hoofdingenieur Landmeetkundige afdeling van de Prov. Waterstaat van Noord-Brabant, te 's-Hertogenbosch. Mr. ir. J. L. G. Henssen Hoofdingenieur bij de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers. Ir. G. O. W. de Jong Hoofd van de afdeling KA van de P.T.T. Mr. J. J. H. van Loon Hoofd Algemene Juridische Zaken van de Gemeentelijke Waterleiding, te Amsterdam. Ir. B. H. A. Molleman Hoofd van de Hoofdafdeling Gezondheidstechniek, Tech nisch adviesbureau van de V.N.G. A. M. Schiltkamp Technisch hoofdambtenaar bij de Dienst Gemeentewer ken, te Hoogezand-Sappemeer. Drs. J. Schmitz Plv. hoofd Hoofdafdeling Algemene Tellingen C.B.S. Ir. J. Sterel Hoofd afdeling Distributie, Vereniging Exploitanten van Gasbedrijven. J. F. van Weelden Hoofd Landmeetkundige afdeling Dienst Openbare Werken en Stadsontwikkeling, te Dordrecht. Ir. C. Zeillemaker Hoofdingenieur Landmeetkundige afdeling Dienst Ge meentewerken, te Rotterdam. B. G. R. Voulon Projectbegeleider subsysteem Topografie en Leidingen SOAG, 's-Gravenhage. W. C. M. van den Thillart Projectbegeleider Vastgoedsysteem, SOAG, 's-Graven hage. Door de N.V. Elektriciteitsmaatschappij IJsselcentrale te Zwolle zal op korte termijn een voorstel voor een lid namens de provinciale elektriciteitsbedrijven worden uitgebracht. Teneinde de afstemming met andere activiteiten op dit terrein te kunnen verzekeren wordt een beroep gedaan op die disci plines welke zich eveneens met geschetste problematiek bezig houden in contact te treden met het secretariaat van de advies groep, dat wordt gevoerd door de heer B. G. R. Voulon, SOAG, Oude Molstraat 34, 's-Gravenhage, tel. 070-183088. T.H. ZOMERKAMP Het jaarlijkse T.H. Zomerkamp vindt dit jaar plaats van 19 juni tot en met 7 juli, op het terrein en in de schuur van M. van Mil, Heikant 1, Overloon (N.B.) nabij Venray. De traditionele open avond wordt gehouden op: 29 juni. Iedereen, die het kamp wil bezoeken en aan de avond wil deelnemen is vanaf plm. acht uur 's avonds van harte welkom! De voorzitter van de kampcommissie W. A. M. van der Made 103

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 19