Boekbespreking kaartmateriaal waarvan kwaliteit 100% en kosten 90%-80 Neuwertige Doppelrechenmaschinen F. H. Flasdieclc D56Wuppertal 2 (Barmen) Futterst rasse 17 Tel. 0949-21 21 -55 55 54 specialisten op landmeetkundig gebied samen met modern instrumentarium o.a. Zeiss S.M. 11 ngt 72 1 C. D. Burnside - Electromagnetic distance measurement. Crosby Lockwood and Sons Ltd., London 1971. 117 biz. ca. f 19 (spiraalband), ca. f 25 (ingebonden). Dit boekje geeft in beknopte vorm een inleiding in de elektro nische afstandsmeting. De nadruk ligt op de twee fundamen tele aspecten: 1de eigenschappen van de te meten grootheden (uitwendige stralengang) 2. de kenmerken van de instrumentele processen. Deze onderwerpen worden behandeld teneinde de bronnen van fouten beter te leren kennen. Als inleiding worden onmisbare onderwerpen zeer kort behan deld, zoals wisselstroom, faze, fazemeting en lichtsnelheid. De instrumentele aspecten worden geïllustreerd aan de grond ideeën van enkele kenmerkende instrumenten en systemen zo als Geodimeter, Tellurometer, Distomat en Decca. Aan het eind van het boekje vindt men een korte relevante bibliografie, een verklarende woordenlijst van elektronische termen, enkele foto's van instrumenten en een index. Enige elementaire voorkennis van natuurkunde en wiskunde is vereist: differentiaalquotiënten (gewoon en partieel) wor den hier en daar gebruikt, maar het boek is zonder dat men deze begrippen kent zeer wel leesbaar. Het boekje wordt warm aanbevolen voor een ieder die zich enigszins op de hoogte wil stellen van elektronische afstands meting en radioplaatsbepaling en van de daarbij behorende achtergronden. J. C. de Munck sowie einfache Kurbel-Rechenmaschinen BRUNSVIGA usw., lieferbar (bis 21 Stellen) Auch z.B. Modell 18 RK (mit 18 Stellen und mit 'tekenknop'). Generalüberholungen von BRUNSVIGA- und THALES- Maschinen mit neuer Garantie. Lieferung evtl. per Auto! Korrespondenz in Hol land isch I POSTBUS 15 - SPAKENBURG - TEL. 03499-1966 105

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 21