Geodetisch ingenieur €ith MINISTERIE VAN DEFENSIE Oe Ingenieur 83(1971)46 De landmeetkunde in de civiele techniek. Waale wijn: Hydrostatische waterpassing. - Van der Schaaf: Positie patronen in het Waddengebied. - Van Dixhoorn: Moderne luchtwaarnemingstechnieken voor civiele doeleinden. - Rietveld: De Meetkundige Dienst en de wegontwerper. 83(1971)47 De landmeetkunde in de civiele techniek. Aal- ders: Fotogrammetrie. - De Brnyn: Elektronische afstands meting. - Van der Wal: Enkele toepassingen van de laser. The International Hydrographic Review 49(1972)1 Suzuki: A simple pipe-drag sweeping device. - Russell: Precision hydrographic surveys in the North sea - Location of wrecks and obstructions. - Bonnin: Necessity is the mother of invention. - Roubertou: Bathymetric surveying on the continental shelf. - Servel de Cosmi: Two radionaviga- tional systems: Omega and Differential Omega. - Hopkins: Tape recording of side scanning sonar signals. - Ulonska: A more accurate hydrographic survey by direct measurement of sound velocity in the sea. - Grim, Keller, Barday: Com puter produced profiles of microtopography as a supple ment to contour maps. - Forrester: Tidal transports and streams in the St. Lawrence River and Estuary. - Blust: History and theory of datum planes of the great Lakes. - Shipley: Choosing a chart datum. - Greenberg, Sweers: Possible improvements to Matthews' Tables in areas of Canadian data holdings. - Pascoe: World bathymetric charts. - Knox: Time balls and time signals. Photogrammetria 27(1971)5 Kure, Rijsdijk, Visser: O.E.E.P.E. Oberschwaben Reseau Investigations. - Braum: Die geometrische Korrektur des Bildplanes (The geometrical correction of photomaps). Bij het Bureau Aanleg, Beheer en Onderhoud van Vliegvelden kan bij de Staf te s-Gravenhage worden geplaatst een die als hoofd van de afdeling beheer en landmeetkunde zal worden belast met - het administratief- en juridisch beheer van onroerend goed en daarop betrekking hebbende zakelijke en andere rechten hetgeen impliceert het plegen c.q. voeren van overleg met andere diensten en het deelnemen aan commissies; - de supervisie van landmeetkundige aangelegenheden direct verband houdende met de beheerstaak, alsmede landmeetkundige werkzaamheden ten behoeve van de uitvoering van werken, hetgeen impliceert overleg met landmeetkundige diensten en overheidsinstanties - de coördinatie van met elkaar overeenkomende werkzaamheden in de arrondisse menten van het Babov. Kandidaten dienen als geodetisch ingenieur aan een T.H. te zijn afgestudeerd; ervaring strekt tot aanbe veling, doch pas afgestudeerden kunnen ook solliciteren. Aanvangssalaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, bedraagt max. 2909,per maand. Promotiemogelijkheid met een daaraan verbonden maximum salaris van ƒ3384,per maand is aanwezig. Premie AOW voor rijksrekening; 6,5% vakantieuitkering. Welvaartsvast pensioen. Gedeeltelijke vergoeding van eventuele reis-, pension- en verhuiskosten volgens de terzake geldende regelen. Sollicitaties worden met belangstelling tegemoetgezien door het hoofd van het bureau personeelsvoorziening (burgerpersoneel) van het Ministerie van Defensie, Kalvermarkt 32 te 's-Gravenhage. ngt 72 125

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 21