lijk werkende technische diensten gevestigd, te weten de fotogrammetrische dienst, de reproductieafde ling, de rijksdriehoeksmeting en het centraal teken- reken- en opleidingsinstituut. Het samen leven en werken van deze centrale diensten in één doelmatig ingericht gebouw is voor het bereiken van optimale prestaties uitermate belangrijk. Voorheen waren deze diensten gehuisvest in diverse oude, meest wei nig doelmatige gebouwen in Den Haag en Amster dam. En dit gebouw wordt nog van grotere impor tantie als binnenkort de directie hier ook zal wor den gehuisvest. Dan wordt het echt het centrum van de gehele kadastrale dienst, waar alle draden vanuit het land samenkomen en het hart van de dienst klopt. Het ruimtelijk bijeenbrengen van directie en cen trale diensten is een logische bevestiging van een in de praktijk duidelijk waarneembare ontwikkeling. Het relatiepatroon wordt vooral door de moderne geautomatiseerde techniek steeds intensiever. Ook zal het een meer bedrijfsmatige aanpak van de dienst bevorderen. Ik meen geschetst te hebben dat we te maken hebben met een dienst die een dynamische ontwikkeling doormaakt, en de meest bewogen periode in haar bestaan beleeft. Moge binnen dit nieuwe en doelmatig ingerichte ge bouw het de komende jaren te verrichten denkwerk richting geven aan die ontwikkelingen. CONGRES N.V.G. OP 9 EN 10 NOVEMBER 1972 IN HF.T TURFSCHIP TE BREDA Als thema van het congres is gekozen ONDERWIJS EN ONDERZOEK IN DE GEODESIE De bedoeling is: a. Beknopt praktisch gerichte informatie te verschaffen over de Wet universitaire bestuurshervorming en het ontwerp Wet herstructurering wetenschappelijk onderwijs, en hun gevolgen voor het geodetisch hoger onderwijs. b. De deelnemers een overzicht te geven van de plannen, die bestaan ten aanzien van de hervorming van de opleiding tot geodetisch ingenieur, en die plannen, voorzover ze dan gestalte hebben gekregen, ter discussie te stellen. c. Bij de discussie over het onderwijs mede de stand van zaken, mogelijkheden en wenselijkheden met betrekking tot hoger, middelbaar en eventueel lager technisch onderwijs, ter sprake te brengen. Enige als voorbeeld gekozen aspecten van wetenschappelijk onderzoek op geodetisch gebied te belichten. d. Het voorlopig programma luidt als volgt: 9 november 11.30 Ontvangst 12.30 Koffietafel 14.00 ir. J. E. Alberda: Informatie Wet universitaire bestuurshervorming en ontwerp Wet herstruc turering W.O. 14.30 ir. L. Aardoom: Hoofdlijnen van het nieuwe studieprogramma geodesie 15.15 Pauze 15.30 Discussie voordracht Aardoom 16.00 ir. H. A. L. Dekker: Hoger, middelbaar en lager technisch onderwijs 10 november 9.30 prof. mr. P. de Haan: Onderwijs en onderzoek in para-geodetische vakken 10.15 Pauze 10.30 prof. ir. W. Baarda: Ontwikkelingen in de punts- bepaling en de mathematische geodesie 11.30 ir. J. van Mierlo: Praktijkvoorbeelden puntsbe- paling 12.30 Koffietafel 14.00 dr. ir. M. J. M. Bogaerts: Onderzoek betreffende instrumenten 14.45 Pauze 15.00 Forumdiscussie 16.00 Sluiting De organisatie van het congres is in handen van de heren D. van der Wulp, J. V. A. Pollen en H. A. M. van Roermund. Zij hebben voor beide dagen een aantrekkelijk damesprogramma voorbereid, terwijl het avondprogramma, bestaande uit een „bowlingborrel" en een diner-dansant, er zeer veelbelovend uitziet. Het volledige programma zal worden gepubliceerd in het N.G.T. van oktober a.s., waarin u tevens aanmeldingskaarten en hotelreserveringskaarten zult aantreffen. ir. J. Polman, secretaris N.B. Eeder was aangekondigd dat het congres op 26 en 27 oktober zou worden gehouden. Inmiddels is een wijziging nodig gebleken. ngt 72 141

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 17