V erenigingsnieuws VERSLAG VAN DE ALGEMENE VERGADERING VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE OP WOENSDAG 24 MEI 1972 TE DELFT Verslag van de secretaris 1Opening De voorzitter opent om 16.30 uur de vergadering, die volgens de presentielijst wordt bijgewoond door 44 leden. 2. Ingekomen stukken en mededelingen - Zoals reeds in het jaarverslag over 1971 is gemeld, is naar aanleiding van de studiedag leidingenregistratie een com missie ingesteld voor de bestudering van een grootschalige basiskaart. Deze commissie bestaat uit de volgende leden ir. G. A. van Wely (voorzitter), ir. W. A. Claessen, prof. dr. ir. C. Koeman, ir. S. Rienstra, ir. J. A. C. E. van Roer- mund en prof. ir. G. F. Witt. De commissie heeft een drietal werkgroepjes ingesteld voor de uitwerking van deelproblemen. De commissie heeft zich voorgenomen op korte termijn rapport uit te brengen aan de Rijkscommissie en de N.V.G. Prof. ir. G. J. Bruins heeft zijn functie als rapporteur van commissie II van de F.I.G. neergelegd. Voor de nieuwe zittingsperiode 1972-1974 neemt ir. J. E. Alberda deze taak op zich. De overige rapporteurs van de diverse commissies blijven hun taak voor de genoemde periode vervullen. Uit de commissie 1 bis van de F.I.G. is een nieuwe commissie gegroeid, genaamd: „Geometers Liaison Com mittee", die zich bezig zal houden met de erkenning van beroepen en diploma's in E.E.G.-verband. Als vertegenwoordiger van de N.V.G. in deze commissie zal ir. R. Jonkers optreden. 3. Verslag van de algemene vergadering van 29 jan. 1971 (zie N.G.T. 1971 pag. 88.) Verslag van de algemene vergadering van 19 nov. 1971 (zie N.G.T. 1972 pag. 17). Beide verslagen worden zonder commentaar goedgekeurd. 4. Verslag van de secretaris ingevolge art. 18 H.R. (zie N.G.T. 1972 pag. 83). Het jaarverslag over 1971 wordt ongewijzigd aanvaard. 5. Verslag van de penningmeester ingevolge art. 23 H.R. (zie N.G.T. 1972 pag. 82). Het financieel verslag over 1971 wordt eveneens aanvaard. 6. Verslag kascommissie 1971 De kascommissie 1971 heeft de boeken van de penning meester gecontroleerd en in orde bevonden. 7. Benoeming kascommissie 1972 Ir. G. C. van Wijnbergen blijft aan als lid van de kas commissie; ir. W. van Berk zal de plaats van ir. S. C. Bruinsma innemen. 8. Begroting 1972 (zie N.G.T. 1972 pag. 82). Hoewel voor 1972 nog een klein batig saldo is voorzien, verwacht het bestuur, dat dit in 1973 negatief zal uitvallen door de groeiende exploitatiekosten van het tijdschrift. In de ter vergadering verstrekte exploitatierekening van het N.G.T. over 1971 staat een misleidend batig saldo van ƒ3600,vermeld. Dit is voornamelijk het gevolg van de winst op het nummer over leidingenregistratie. Voor 1972 is echter reeds een negatief saldo van ƒ3000, voorzien. Verwacht mag worden dat dit voor 1973 aan merkelijk ongunstiger zal zijn. Het bestuur zal haar verwachting in de najaarsvergadering dan ook een contributie- en abonnementsverhoging voor 1973 voorstellen. De vergadering keurt de begroting over 1972 goed. 9. Bestuurssamenstelling De voorzitter dechargeert ir. H. W. Rentema als bestuurs lid onder dankzegging voor de vele werkzaamheden, die deze heeft verricht voor de N.I.F. en de N.V.G. De ver gadering bevestigt dit d.m.v. applaus. De heer Rentema dankt voor het in hem gestelde ver trouwen en hoopt dat de evolutie in de verenigingsstruc tuur zich in de komende jaren zal voortzetten. 10. Vooruitzichten De voorzitter noemt als eerstvolgende activiteit het na jaarscongres over „Onderwijs en Onderzoek". Hij vindt het spijtig dat het zelfinitiatief van de leden wel eens te wensen overlaat. Als voorbeeld noemt hij dat naar aanlei ding van het ingezonden stuk in het N.G.T. over post academisch onderwijs geen enkele reactie is ontvangen. Ir. G. C. v. Wijnbergen protesteert, omdat zijns inziens de leden weinig kans krijgen hun belangstelling te concreti seren. De voorzitter bestrijdt dit. leder initiatief, in welke vorm ook, is welkom. Ir. M. H. C. Lodewijks geeft de suggestie een enquête te houden onder de leden naar de belangstelling voor de onderwerpen te behandelen op een studiedag. Het bestuur neemt de suggestie in overweging. 11Nederlands Geodetisch Tijdschrift De voorzitter complimenteert de redactie met de voor treffelijke wijze waarop deze haar taak vervult. De hoofdredacteur deelt mee dat hij gaarne wat meer kopij zou ontvangen uit de praktijk. 12. Rondvraag De heer F. W. Avenarius zou graag weer een F.I.G.- congres organiseren in Nederland. De voorzitter ant woordt, dat het nog jaren kan duren voor daar weer kans op is. Ir. H. Rietveld deelt mee dat onlangs dr. ir. D. Neeleman, geodetisch ingenieur en lid van de N.V.G., is gepromo veerd aan de Economische Hogeschool te Tilburg. 13. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 17.30 uur. ir. J. Polman, secretaris ALGEMENE VERGADERING NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE Aansluitend aan het congres zal op vrijdag 10 novem ber 1972 om 16.10 uur een algemene ledenvergadering worden gehouden in het Turfschip te Breda. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Verslag vergadering 24 mei 1972 (zie hiernaast) 3. Contributieverhoging. Het bestuur stelt voor de volgende verhogingen per 1 janurai 1973: contri butie 80,contributie student-leden: ƒ40, abonnement N.G.T. ƒ40,De verhogingen zijn noodzakelijk door te verwachten kostenstijgingen met name voor het N.G.T., waarvoor in 1972 al een exploitatieverlies van ƒ3.000,-- is begroot (zie N.G.T. van april 1972, blz. 82). 4. Rondvraag. 5. Sluiting. 164 ngt 72

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 18