Congres Nederlandse Vereniging voor Geodesie Onderwijs en Onderzoek in de Geodesie 9 en 10 november 1972 Congrescentrum „Het Turfschip" Chasséveld, Breda Thema De bedoeling is: a. Beknopt praktisch gerichte informatie te verschaffen over de Wet universitaire bestuurshervorming en het ont werp Wet herstructurering wetenschappelijk onderwijs, en hun gevolgen voor het geodetisch hoger onderwijs. b. De deelnemers een overzicht te geven van de plannen, die bestaan ten aanzien van de hervorming van de op leiding tot geodetisch ingenieur, en die plannen, voorzover ze dan gestalte hebben gekregen, ter discussie te stellen. c. Bij de discussie over het onderwijs mede de stand van zaken, mogelijkheden en wenselijkheden met betrekking tot hoger, middelbaar en eventueel lager technisch onderwijs, ter sprake te brengen. d. Enige als voorbeeld gekozen aspecten van wetenschappelijk onderzoek op geodetisch gebied te belichten. 9 november Damesprogramma 11.30 Aankomst der congressisten met hun dames in het Turfschip. 12.00 Welkomstwoord door Ir. W. Merkx, burgemeester van Breda. 12.30 Gemeenschappelijke lunch. 14.00 Ir. J. E. Alberda: Informatie Wet universitaire bestuurshervor- 14.00 ming en ontwerp Wet herstructurering W.O. 14.30 Ir. L. Aardoom: Hoofdlijnen van het nieuwe studieprogramma geodesie. 15.15 Pauze. 15.30 Discussie voordracht Aardoom. 16.00 Ir. H. A. L. Dekker: Hoger, middelbaar en lager technisch onderwijs. 16.45 Sluiting wetenschappelijk gedeelte eerste dag. 16.45 17.30 Bowlingwedstrijden in het nabij het Turfschip gelegen restaurant „Bowling". Tijdens deze wedstrijden kan een aperitief worden gedronken. 19.30 Diner-dansant. Vertrek te voet vanaf het Turf schip voor een wandeling langs de „historische kilometer". Terugkomst bij het Turfschip. 10 november 10.00 Prof. Mr. P. de Haan: Onderwijs en onderzoek in para- geodetische vakken. 10.30 Pauze. 10.50 Prof. Ir. W. Baarda: Ontwikkelingen in de puntsbepaling en de mathematische geodesie. 11.40 Ir. J. van Mierlo: Praktijkvoorbeelden puntsbepaling. 12.30 Koffietafel. 14.00 Dr. Ir. M. J. M. Bogaerts: Onderzoek betreffende instrumenten. 14.45 Pauze. 15.00 Forumdiscussie. 16.00 Sluiting van het congres. 10.00 Vertrek per bus vanaf het Turf schip voor een bezoek aan het klooster Catharinadal. 12.30 14.00 16.45 Koffietafel in het klooster. Bustocht door mooie delen van de Baronie, afgewisseld met een wandeling in Baarle Nassau. Aankomst bij het Turfschip. Ter informatie nog het volgende De organisatie van het congres is in handen van de heren Ir. D. van der Wulp, Ir. J. V. A. Pollen en H. A. M. van Roermund. Het dagprogramma op 9 november eindigt omstreeks 16.45 uur. Een ieder heeft dan ruim een half uur de gelegen heid zich te verkleden. Daartoe is kleedruimte gereserveerd in het Turfschip. De deelnemers kunnen door middel van bijgevoegde hotel-reserveringskaart logies bespreken bij de V.V.V. te Breda. Het is aan te bevelen deze kaart tijdig (vóór 1 november) in te zenden. Het bestuur hoopt vele leden op het congres te kunnen begroeten. Deelname aan het congres is mogelijk door bijgevoegde inschrijvingskaart uiterlijk 1 november in, te zenden en de verschuldigde kosten over te maken op giro 2206495 t.v.n. penningmeester N.V.G. te Bussum.

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 19