V erenigingsnieuws Literatuurinformatie ngt 72 PERSONALIA Ir. J. J. E. Pöttgens is als inspecteur der mijnen in dienst getreden bij het Staats toezicht op de Mijnen. Ir. J. A. G. Roeleveld is m.i.v. 1972-09-01 als manager systemen en automatisering in dienst getreden bij Van Doorne's Automobielfabrieken N.V. te Eindhoven. Dr. ir. D. Neeleman is benoemd tot hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Ir. G. van der Slikke is m.i.v. 1972-10-01 in dienst getreden bij de landmeetkundige dienst van het Kadaster te Assen. Ir. P. J. M. van Leijsen is in oktober 1972 in dienst getreden bij N.V. Ingenieurs bureau „Oranjewoud" te Heerenveen. Ir. L. A. H. Boeije is in augustus 1972 in dienst getreden bij het grondbedrijf van de gemeente Helmond. ir. V. H. W. de Vries is maart 1972 in dienst getreden bij het grondbedrijf van de gemeente Eindhoven. Ir. J. Dubbeld is m.i.v. 1972-11-01 benoemd tot hoofd van het grondbedrijf in Tilburg. WIJZIGING ABONNEMENTSGELDEN Het is voor de redactie van een tijdschrift met een niet ge weldig grote oplage moeilijk om een sluitende exploitatie te krijgen. De kosten zijn niet voorspelbaar op langere termijn. Het N.G.T. heeft in 1970 de hoogte van de abonnements gelden vastgesteld in de verwachting dat die enkele jaren lang zouden kunnen worden gehandhaafd. Naar nu kan worden overzien wordt over 1972 al een exploi tatieverlies geleden, zodat 1973 zeker zwaar verliesgevend zal zijn. In de algemene vergadering van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie (de uitgever van het N.G.T.) gehouden op 10 november 1972, is dan ook besloten tot verhoging van de abonnementsgelden en de contributies. Het abonnement gaat met ingang van 1973 40,per jaar kosten. De contributies, waarin het abonnement is inbe grepen, worden: voor gewone leden ƒ75,en voor student leden 30, We hopen dat u de billijkheid van deze verhogingen inziet. Bildmessung und Luftbildwesen 40(1972)3 Bodechtel: Zentralstelle für Geo-Photogram- metrie und Fernerkundung in München. - Bodechtel: 3. Sitzung der Arbeitsgruppe „Fernerkundung der Erdober- flache" der DFG. - Okamoto/Höhle: Allgemeinesanalytisches Orientierungsverfahren in der Zwei- und Mehrmedien- Photogrammetrie und seine Erprobung. - Lorenz: Ein Zwei- strahl-Infrarot-Zeilenabtaster für stereoskopische Warme- bilder. - Döhler: Standard-Tests für photogrammetrische Aus- wertegerate. - Meyer: Belichtungsautomatik für Luftbild- kammern. - Schwenkel: Raumlich perspective Darstellung von Bauwerken durch automatisch gezeichnete Anaglyphen- bilder. - Finsterwalder: Orthophotos zur Gletscherkartie- rung. - Kupfer: Zur Geometrie des Luftbildes. - Blachut: Stereo-Orthophoto-System. - van Gent: Photogrammetrischer Dienst des Niederlandischen Katasters in den Neubau von Apeldoorn umgezogen. Bulletin Géodésique (1972)103 Ashkenazi/Cross: Stength analysis of block VI of the European Triangulation. - Sharni: On the least squares adjustment of a straight line. - Greve: Design of survey systems using nonlinear programming methods. - Chapront-Touze: Détermination locale des anomalies de gravité et hauteur du géoïde a l'aide d'observations de satel lites artificiels. - Buck/Tanner: Storage and retrieval of gravity data. - Levallois: Le système Géodésique de Référence 1967 et Ie calcul des anomalies de la pesanteur. Bulletin trimestriel de la société Beige de Photogrammétrie (1971)104 Tersago: Le redressement numérique rigoureux et l'analyse des résultats fournis par l'ordinateur. - Ecole nationale des Sciences géographiques (France): Stage sur l'exploitation des photographies aériennes. - Baetslé: Begrip pen over het gebruik van ordinatoren. Geodesia 14(1972)3 Bedeaux: De stad - waarheen? - Scheffer: De stad - hoe? 14(1972)4 Klerks: Het gyroscopisch oriënteren van rich tingen ten behoeve van de geodesie. 14(1972)5 Klerks: Het gyroscopisch oriënteren van rich tingen ten behoeve van de geodesie (II). - ten Broek: De land meetkundige afdeling van het Bureau Van Steenis. Geodesy and Aerophotography (1969)5 Mikhaylovich: Adjustment of geodetic nets com posed of different orders of surveys. - Yakovlev: Conditions under which the horizontal refraction of an optical ray tends toward the minimum. - Dvoryankov: Conformal transfor mation of preliminary coordinates. - Konopal'tsev: On the question of a unified method of measuring angles. - Bludova: Test appraisal of the compensator of an Italian leveling instrument. - Luk'yanov: Determination and prediction of estimates of correlation coefficients. - Litkoshevichyus: Solu tion of a system of normal equations by the method of graphs. - Morgunov: On the establishment of the range of operating waves of radio-interference systems based on three- dimensional amplitude modulation. - Tishchenko: The geo- 206

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1972 | | pagina 18