geodetisch ingenieur Technische Hogeschool Delft De Geo-Meetdienst heeft de beschikking over modern meetapparatuur, zoals b.v. automatische waterpasinstrumenten, theodolieten voor zeer nauwkeurige hoekmeting, peilapparatuur en diverse instrumenten voor bijzondere metingen. Een gedeelte van het instrumentarium is intern ontworpen of verbeterd. Zo is het, geheel, afgestemd op de praktische uitvoering van de metingen. Voor inlichtingen kunt U opbellen of een prospectus aanvragen. De schalen zijn 1 2000 voor de landelijke gebieden en 1 1000 voor de dorps- of stadsgebieden. Per kaart 1 2000 zal afgebeeld worden één vierkante kilo meter overeenkomstig het vierkantennet van de topografische kaart van Nederland; voor de kaart 1 1000 zal een halve vierkante kilometer worden afgebeeld. De afgebeelde topografie dient voldoende te zijn voor een zo algemeen mogelijk gebruik. De kaart is een basiskaart; de gebruiker zal zelf de nodige details moeten aanbrengen. Hij zal dit echter op eenvoudige wijze kunnen doen. Voor deze proef is een keuze gemaakt uit een drietal gebieden in de provincie Gelderland. Bij de samenstelling van de kaart wordt gebruik gemaakt van alle kadastrale gegevens, gecombineerd met gegevens af komstig van de Rijkswaterstaat, de Provinciale Waterstaat van Gelderland, de Nederlandse Spoorwegen en de Gemeente Nijmegen. Daarnaast zijn meetploegen onder leiding van landmeetkundige opnemers belast met de naverkenning en het verrichten van de nodige bijmetingen. Kadastrale grenzen zullen niet worden afgebeeld. De ge bruiker kan deze gegevens op het gewenste moment doen aanbrengen. De bedoeling van de proef is om een zo goed mogelijk inzicht te verkrijgen in o.a. de volgende vraagpunten 1Hoeveel tijd kost de produktie van een dergelijke kaart. 2. Welke reproduktiemogelijkheden dienen te worden ge hanteerd. 3. Welke kosten zijn aan de produktie ervan verbonden. 4. Wat zal de bijhouding van deze kaart kosten. Er zal naar worden gestreefd begin mei 1973 met deze proef gereed te zijn. De projectleider, ir. W. Berends Bij het Laboratorium voor Geodesie bestaat bij de groep die belast is met het onderwijs en onderzoek op het gebied van de planologisch- administratieve geodesie mogelijkheid tot plaatsing voor een Zijn werkzaamheden zullen liggen op het gebied van de administratieve informatica, meer in het bijzonder op aspecten van vastgoed systemen, zoals administratieve automatisering, administratieve en topografische databanks, beheersadministratie, enz. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij dr. ir. M. J. M. Bogaerts, tel. 015-133222 toestel 7553. Na 19.00 uur 01892-4012. Aanstelling en bezoldiging volgens Rijksregeling zal geschieden in het rangenstelsel der wetenschappelijke medewerkers. A.O.W.-premie komt voor rekening van de Technische Hogeschool. Directe opneming in welvaartsvast pensioenfonds. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Centrale Personeelsdienst, Julianalaan 134 te Delft, onder vermelding van nr. GEO. 7302/2878 in de rechterbovenhoek van de brief. POSTBUS 15 - SPAKENBURG - TEL. 03499-1966 ngt 73 61

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1973 | | pagina 23