nummer tegelijk een ingang in de, specifieke, eigen domsadministratie. Het kadastrale nummer is echter niet voldoende om er een gemeentelijke grondadministratie op te kun nen baseren. Kadastrale percelen beslaan immers dikwijls twee of meer terreinen, die elk op een ge heel verschillende wijze in de gemeentelijke admini straties voorkomen. Derhalve wordt in dergelijke gevallen een onderverdeling gemaakt; op een plan worden de onderverdeelde terreinen aangeduid. Het terreinnummer is dan het kadastrale nummer met één of twee letters er achter. Voor zover mogelijk wordt er naar gestreefd de voor de gemeente wenselijke terreinindeling door het kadaster te laten overnemen, zodat met gehele percelen kan worden gewerkt. Dit geldt met name voor het afsplitsen van openbare wegen in percelen, die ook gronden met andere bestemmingen be vatten. Terzijde kan hierbij nog worden opgemerkt, dat het prettig is wanneer het kadaster uit eigen be weging een perceelsindeling nastreeft, die zodanig is, dat andere grondadministraties daar eenvoudig bij kunnen aansluiten; ook de leesbaarheid van de kadastrale kaarten zou daarbij gediend zijn, maar dat is een ander onderwerp. Naast de genoemde horizontale onderverdeling door middel van lettertoevoegingen is het ook nog noodzakelijk een verticale onderverdeling te kun nen maken. Men denke aan flats, bovenwoningen en dergelijke. In het geval, dat de verschillende flats ook verschillende eigenaren hebben, heeft het kadaster een appartementsaanduiding. Deze wijze van aanduiding gebruiken we ook voor een onder verdeling bij huurflats, met dien verstande, dat de nummers 001 tot en met 499 gereserveerd zijn voor kadastrale appartementen en de nummers 501 tot en met 999 voor onze eigen gemeentelijke onder verdeling. Een voorbeeld van een terreinnummering ter illustratie ziet u hiernaast. 3 b Adres Het belang van het opnemen van het adres, be staande uit straatnaam en huisnummer, spreekt voor zich. In vele administraties wordt het adres als ingang gebruikt. In de overzichtsadministratie wordt ook de straatcode opgenomen, die in de be standen van de afdeling bevolking, van gemeente bedrijven en in het wegenkadaster voorkomt. Wan neer te zijner tijd de P.T.T.-adrescodering is vast gesteld, wordt deze toegevoegd aan het bestand. 3c Looproutenummer Het looproutenummer, afkomstig van gemeente bedrijven, is ook een adrescodering. Deze code is dusdanig opgebouwd, dat wanneer men de adressen volgens oplopende codenummers sorteert, men in principe zonder overbodige omwegen de hele stad doorloopt. De code is destijds ontworpen ten be hoeve van de meteropnemers van gemeente bedrijven, maar momenteel wordt dit looproute nummer ook in verscheidene andere administraties als ingang gebruikt. 3d Coördinaten Bij ieder terreinnummer worden de R.D.-coördi naten - op meters afgerond - van een willekeurig punt ergens in het midden van het terrein opgeno men. Met behulp van deze coördinaten kan men dan het terrein snel terugvinden op alle verschil lende soorten plans, die bij de gemeente gebruikt worden. Voorts kunnen via de coördinaten allerlei gegevens, die voor een geheel gebied gelden, snel KADASTRALE SITUATIE TERREINNUMMERING TOPOGRAFISCHE SITUATIE OVERZICHTSADMINISTRATIE WO E 0124 WO E 4308 A - WO E 4308 B - WO E 4308 C - WO E 4308 D- WO E 4308 E - WO E 5721 WO E 3722 WO E 5780 WO E 5780 - - WO E 5780 WO E 5780- - SOENDALAAN 08 SOENDALAAN 10 SOENDALAAN 06 SOENDALAAN 04 SOENDALAAN 03 SOENDALAAN 05 SOENDALAAN 07 Terreinnummering ngt 73 65

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1973 | | pagina 5