Agenda 4 Koppeling en organisatie Zoals gezegd blijven alle specifieke administraties, die onderdelen van vastgoed-gegevens betreffen, bestaan. De belangrijkste hiervan zijn reeds of wor den momenteel geautomatiseerd. De koppelmogelijkheden met de overzichtsadmini stratie en daardoor met elkaar zijn als volgt te schematiseren. De eerste toepassing van dit spinneweb-systeem vastgoed zal de belasting onroerend goed zijn. Men heeft hiervoor objectgegevens (uit de overzichts administratie) en subjectgegevens (uit de eigendoms- en de verbruikersadministratie) nodig, die dus niet meer apart behoeven te worden verzameld (en bij gehouden!) door de afdeling financiën. Deze af deling zet alleen een heffmgswaardebestand op en eenmaal per jaar wordt dit met de drie andere be standen, die het gehele jaar door zijn bijgehouden, gekoppeld. Alhoewel in het begin is gesteld, dat in het Eind- hovense vastgoedsysteem elke afdeling of dienst zijn eigen verantwoordelijkheid voor zijn specifieke administratie blijft houden, is er natuurlijk wel blijvend overleg nodig om het geheel optimaal te laten functioneren. Zo is voor de overzichtsadmini stratie de nauwste samenwerking nodig met de afdeling landmeetkunde en de afdeling eigendoms administratie. Het bureau-vastgoed, dat verant woordelijk is voor de overzichtsadministratie, is daarom ondergebracht bij de dienst ruimtelijke ordening en verkeer, waar beide vorengenoemde afdelingen ook onder ressorteren. Voorts bestaat er een werkgroep automatisering vastgoed, bestaande uit vertegenwoordigers van alle betrokken afdelingen en diensten. In deze werk groep vinden het overleg en de prioriteitenstelling plaats. 5 Slotopmerking In juni 1971 is het idee voor de opzet van de over zichtsadministratie en het spinneweb-systeem vast goed ontstaan; in mei 1972 is deze opzet door het gemeentebestuur goedgekeurd. In het daartussen gelegen jaar waren de details in theorie nader uit gewerkt, zodat wij toen direct konden starten met de inbreng van gegevens. Daar zijn we momenteel nog volop mee bezig. Dankzij de geweldige inzet van vele ambtenaren zit er tempo in, zodat we hopelijk in de loop van dit jaar de eerste toepassingen kunnen draaien. We kijken er met spanning naar uit, want dan zal blijken of het systeem voldoet aan de verwach tingen, die we er nog steeds van hebben. En dan kunnen we ook weer verder gaan bekijken of delen van de plannings- en controlesystemen geautoma tiseerd kunnen worden. Echter, wat we in de toe komst ook willen gaan doen, in eerste instantie is er altijd een systeem van pure informatie nodig. En dat is wat we nu aan het opzetten zijn. Schema koppelmogelijkheden 11 april 1973 Regionaal congres Zeeland en West Brabant Goes 13 april 1973 Bijeenkomst Nederlandse Vereniging voor Foto- grammetrie (zie pag. 83) 25 mei 1973 Studiedag Nederlandse Vereniging voor Geodesie Onderwerp: de basiskaart Algemene Vergadering van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie I Delft 7-9 juni 1973 22. Deutscher Kartographentag München 19-22 september 1973 58. Deutscher Geodatentag Ludwigshafen (Rhein) 18-19 oktober 1973 i Congres Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde Jaarbeurs Congres- en Vergadercentrum, Utrecht ngt 73 67

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1973 | | pagina 7