Bericht Agenda Wetenschappelijk medewerker (g.i.) Technische Hogeschool Delft ngt 73 KADASTER NAAR RUIMTELIJKE ORDENING AUTOMATISERING VAN DE KADASTRALE REGISTRATIE Bij de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers zijn twee belangrijke gebeurtenissen van de laatste maanden het vermelden waard. Bij Koninklijk Besluit van 4 juni 1973, nr. 1, is de dienst inte graal overgegaan naar het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Dit historische gebeuren voor de dienst KADOR betekent dat na ruim 140 jaar de band tussen deze dienst en het Minis terie van Financiën wordt verbroken. Op het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is de dienst thans rechtstreeks gestructureerd onder de secretaris-generaal van het departement, terwijl de politieke verantwoordelijk heid voor de dienst berust bij de Minister zelf. Met betrekking tot het project „automatisering van de kadastrale registratie" is een belangrijke beleidsbeslissing genomen. In Zuid-Limburg zal een registratie-dienst (inclusief een com putercentrum) worden gevestigd in het kader van de werk gelegenheid aldaar. Bij deze registratie-eenheid zal worden gevestigd een KADOR-eenheid die de voorbereiding en uit voering van een geautomatiseerde kadastrale en hypothecaire boekhouding ter hand moet nemen. Daarnaast vindt vestiging plaats van een onder het Ministerie van Verkeer en Waterstaat ressorterende verkeersongevallen registratie in geautomatiseerde vorm. Tenslotte is het niet uitgesloten dat de Limburgse gemeenten, verenigd in de Stichting Automatisering Limburg (SAL) als derde partner gebruik gaan maken van de diensten van het nieuwe computercentrum. Over de inhoud der kadastrale bestanden vinden nog be sprekingen plaats met diverse instanties. Men hoopt deze besprekingen binnen niet te lange tijd te kunnen afronden. De directeur van de dienst van het Kadaster en de Openbare Registers heeft zich bereid verklaard in een later stadium, als meer gedetailleerde mededelingen kunnen worden gedaan, in een gesprek met de redactie nader in te gaan op de gevol gen voor de dienst van deze belangrijke beslissingen. 19-22 september 1973 58. Deutscher Geodatentag Ludwigshafen (Rhein) 18-19 oktober 1973 Congres Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde Jaarbeurs Congres- en Vergadercentrum, Utrecht 16 november 1973 Najaarsbijeenkomst van de Sectie voor Cultuur techniek, de Studiekring voor Cultuurtechniek en de Nederlandse Vereniging voor Geodesie Wageningen Bij de Onderafdeling der Geodesie kan worden geplaatst een voor fotogrammetrie, die in teamverband zal moeten meewerken aan foto- grammetrische researchprojekten. Tevens zal hij studenten moeten assisteren bij praktika en afstudeerwerk. Zowel een pas afgestudeerde ingenieur als iemand met enige jaren ervaring zou voor deze funktie in aanmerking kunnen komen. Meer informatie kan verkregen worden bij dr. ir. G. H. Ligterink, tel. 015-133222 toestel 7577 ('s avonds 015-130031). Aanstelling en bezoldiging volgens Rijksregeling zal geschieden in het rangen stelsel der wetenschappelijke mede werkers. A.O.W.-premie komt voor rekening van de Technische Hogeschool. Directe opneming in welvaartsvast pensioenfonds. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Centrale Personeels dienst, Julianalaan 134 te Delft, onder vermelding van nr. GEO. 7307 in de rechterbovenhoek van de brief. 157

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1973 | | pagina 31