aJ Grootschalige basiskaart 3e jaargang, no. 7, september 1973 Op 25 mei 1973 heeft de Nederlandse Vereniging voor Geodesie een studiedag georgani seerd gewijd aan de realisering van een uniforme grootschalige basiskaart voor Nederland. Als grondslag voor de discussie diende een interimrapport van de Commissie Groot schalige Basiskaart, die is ingesteld op initiatief van de Rijkscommissie voor Geodesie, in overleg met de Nederlandse Vereniging voor Geodesie. In dit nummer van het Nederlands Geodetisch Tijdschrift zijn opgenomen het interim rapport van de Commissie G.B.K., een beknopte toelichting van de voorzitter van deze Commissie op het rapport, de teksten van de drie op de studiedag uitgesproken voor drachten en een verslag van de discussie. Inhoud blz. Interimrapport Commissie Grootschalige Basiskaart130 Toelichting op het rapport135 ir. G. A. van Wely, voorzitter Commissie G.B.K. Automatisering en de grootschalige basiskaart137 ir. H. J. G. L. Aalders, lid van een van de werkgroepen G.B.K. Het belang en het gebruik van basiskaarten voor technische diensten142 J. H. Beusen, voorzitter Commissie Basiskaarten Noord-Brabant Het belang van een G.B.K. voor de opbouw van het systeem Topografie en Leidingen van de S.O.A.G. 147 ir. P. J. Bakker, voorzitter van de Adviesgroep Topografie en Leidingen van de S.O.A.G. Verslag van de discussie152 samengesteld door ir. G. S. C. van Beek SUMMARY Large Scale Basic Map In The Netherlands, a commission is investigating the possibility of realising a large scale basic map (scale 1:2000 or 11000) for the whole country. Questions to be answered by the investigation concern, among other things, the desirable content, scale and accuracy of the map, the methods of production and updating, and the organisation to be charged with these tasks. These problems were discussed at a meeting held on 25th May, 1973. Participants were mainly surveyors and representatives of organisations responsible for town and country planning or for gas, water or electricity distribution networks. This issue contains the interim report of the commission, the texts of the papers read, and a report on the discussions. ngt 73 129

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1973 | | pagina 3