kend vanaf de dag dat het huurinstrument in het bezit van de gebruiker is. Vindt omruiling met het defecte instrument vóór 12 uur v.m. plaats, dan geldt dit voor één dag. Overschrijdt de reparatieduur de genoemde 10 werkdagen, dan heeft men het gehuurde instrument verder in bruikleen tot de datum van aflevering van het gerepareerde instrument. Distomat 10-verhuur Voor incidentele metingen is het mogelijk tegen vastgestelde tarieven een gehele of gedeeltelijke meetuitrusting te huren. Reparaties Distomat 10 Op enkele uitzonderingen na, werd vastgesteld dat de eerste storingen zich pas voordeden na ca. 1^ tot 2 jaar intensief gebruik. Bij de oudere Dl 10's bleek dit vaak een breuk in de dikke kabels van de richt- kop te zijn. Dit euvel is voorbij nadat de nieuwe Dl 10 met dunne kabels en een bereik tot 2000 meter werd in gevoerd. Het overgrote deel der storingen werd ver holpen door het uitwisselen van elektronische kom- ponenten, zoals weerstanden e.a. De fabriek geeft aan, dat de zend- en ontvangdiodes na ca. 2 jaar intensief gebruik, veranderlijk in capaciteit terug- lopen. De invloed hiervan is merkbaar door het teruglopen van het maximale meetbereik. Echter niet in de meetresultaten. Binnenkort kunnen alle voorkomende reparaties bij de Technische Dienst van Ahrend BV te Rijswijk worden uitgevoerd. Ondervindt de kijkeras van de theodoliet Wild T2, schade door het gewicht van de infra-rood richtkop? Een dergelijke klacht, gestaafd door een aantoon baar bewijs van slijtage als gevolg van deze bewering is nog niet voorgekomen. Voor Wild zou dit het eerste geval zijn. De Distomat 10 en haar huidige konkurrenten Natuurlijk is de Dl 10 conceptie in de afgelopen 5 a 6 jaar technologisch enigszins achterhaald. Slimme elektronici van vele firma's wedijveren naar nog snellere meettijden en nog kompaktere bouwwijzen. Wild beseft dat de Dl 10 niet meer voorop loopt. De Dl 10 bewijst echter nog steeds een bedrijfs- zeker instrument te zijn. Omdat de ontwikkelings kosten er reeds ruimschoots uitgekomen 'zijn, zal zij, ondanks de mogelijke nadelen t.a.v. haar mede- konkurrenten voorlopig in produktie blijven en voor een vergelijkbaar lage prijs aan te schaffen. WILD DISTOMAT 3 Een nieuwe Wild telg in de generatie elektronische afstandsmeters. De elektronische reduktie tachymeter Distomat 3 Ook Wild wedijvert in de industriële konkurrentie- strijd door haar produktontwikkeling te richten op de vervulling van vele wensen uit een brede ge bruikerskring. De Dl 3 sluit het traditionele tijdperk van de optische reduktietachymeter af, want het is een elektronische reduktietachymeter. De hiermee belaste ontwerpers moesten zich aan een aantal strenge eisen houden. 1. De volledige automatisering van de afstands meting. 2. Een betere kompaktheid van de meetapparatuur, waardoor grotere flexibiliteit in het veld. 3. Groter meetbereik dan met de konventionele instrumenten. De Dl 10 180 ngt 73

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1973 | | pagina 6