if Bericht 6. In de fotogrammetrie worden tegenwoordig de meetgegevens automatisch geregistreerd. De verdere verwerking van de meetgegevens met de computer wordt hierdoor vergemakkelijkt, ter wijl afleesfouten niet meer voorkomen. 7. Het uitbreiden van de metingen c.q. de her meting van inmiddels verdwenen situaties, is al tijd mogelijk als men de foto's maar bewaart. 8. Bij de voorstudie van het project werd becijferd, dat de kosten van de fotogrammetrische methode 10% per jaar lager zouden liggen dan die van de terrestrische methode. Er zijn op dit ogenblik echter nog niet voldoende gegevens beschikbaar om hierover veel meer te zeggen. Natuurlijk zijn aan de fotogrammetrische methode ook wel enige nadelen verbonden. In muien en zwinnen waar water in staat, kunnen door het ont breken van stereoscopie geen hoogtepunten wor den bepaald. Ook de begroeiing en de duinen levert hier en daar wel enige moeilijkheden op. Daar staat echter direct weer tegenover, dat een foto het „losse" zand onberoerd laat, waardoor dus een juist beeld van het „maagdelijk" terrein wordt verkregen. Heeft U, in gevallen, waarbij U landmeetkundige werkzaamheden door derden liet verrichten, al eens aan de Geo-Meetdienst gedacht? Doet U dat eens en vraag, vrijblijvend, advies en/of prijsopgave mipfl'iy. REISMOGELIJKHEDEN NAAR HET F.I.G.-CONGRES IN WASHINGTON Het voorlopig programma van het F.I.G.-congres in Washing ton (verkrijgbaar bij de secretaris) vermeldt o.a. enkele chartervluchten vanuit Frankfurt en Parijs. Voorts zijn enkele namen van hotels genoemd waarmee men in contact kan treden voor het verblijf in Washington. Het bestuur is bezig met enkele reisbureaus een alternatief uit te werken, dat voor de Nederlandse deelnemers aanmerkelijk gunstiger kan zijn. In het februarinummer zullen hierover nadere mededelingen kunnen worden gedaan. Intussen zou het bestuur graag potentiële deelnemers ver zoeken hun belangstelling voor het F.I.G.-congres kenbaar te maken, zodat zij een indruk kan krijgen van het aantal deel nemers, terwijl eventuele nadere bijzonderheden over de reis of het congres kunnen worden doorgegeven. Ir. J. Polman Secretaris POSTBUS 15 - SPAKENBURG TEL. 03499-1966 ngt 74 23

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 25