Associations" (F.E.A.N.I.). Ik heb me dan ook afgevraagd of inschrijving hierin van de geodeet niet een eenvoudiger oplossing voor ons zou zijn. De G.L.C. acht dit echter niet de aangewezen weg. Trouwens hierdoor zouden onze HTS-ers misschien uitgesloten worden, hetgeen in vergelijking met de andere E.E.G.-landen weer tot onbillijkheden zou kunnen leiden. Zou een Commissie ad-hoc uit N.V.G. (en N.G.L.) zich hierover eens kunnen beraden? Voor onze ambtelijke leden heeft dit echter geen betekenis. Het is alleen van belang voor hen die als particulier in de partnerlanden willen opereren. Dat dit nu dus nog slechts weinig van onze leden raakt, ben ik mij bewust. Wie zegt echter dat deze uit zonderlijke positie van Nederland ook in de toekomst zo zal (moeten) blijven? Ir. R. Jonkers GESLAAGD Op 23 november 1973 slaagden voor het doctoraal examen voor geodetisch ingenieur: H. K. Bronkhorst, A. W. H. van der Heijden, H. J. Neeft, P. Plantinga. OVERLEDEN Op de leeftijd van 82 jaar is op 16 januari 1974 overleden mr. J. H. Jonas. VERENIGING VOOR KADASTER EN LANDMEETKUNDE Sinds de Algemene Vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde op 23 november 1973 is het bestuur als volgt samengesteld voorzitter S. C. Bruinsma secretaris Ir. P. Westerbeek penningmeester lr. P. Heij lid Ir. P. J. Pronk SNELLIUS Het Landmeetkundig Gezelschap Snellius is sinds de laatste ledenvergadering als volgt samengesteld voorzitter M. W. M. Wubbe secretaris P. Laarakker penningmeester J. Versluis excursiecommissaris J. A. A. M. van Veen De voorzitter zal de heer L. Bisselink opvolgen als lid van de redactieraad. REORGANISATIE KADOR De navolgende personen zijn met ingang van 1 januari 1974 benoemd tot directeur in de proefprovincies: DIRECTIE: DIRECTEUR: STANDPLAATS: Friesland I. J. Tamminga Leeuwarden Overijssel lr. J. W. Resink Zwolle Gelderland Ir. I. P. Toussaint Arnhem Voor de functie van directeur van het Kadaster en de Open bare Registers in de ondervermelde provincies is de keuze bepaald op: Groningen S. C. Bruinsma Drenthe Ir. H. J. Visser Utrecht Mr. K. H. A. Heiser Noord-Holland Ir. W. van Berk Zuid-Holland D. Molegraaf Zeeland Ir. A. H. v. d. Most Noord-Brabant L. Snijder Limburg Ir. M. H. C. Lodewijks De directeuren zullen hun functie aanvaarden zodra met de reorganisatie in de desbetreffende provincie een begin kan worden gemaakt. REISMOGELIJKHEDEN NAAR HET F.I.G.-CONGRES VAN 7 TOT 16 SEPTEMBER A.S. IN WASHINGTON Het bestuur heeft voor de deelnemers aan het F.I.G.-congres in Washington enkele reismogelijkheden onderzocht. Een paar concrete voorstellen worden hier in het kort toegelicht met de bedoeling, dat de deelnemers hun voorkeur aan het bestuur kenbaar maken. Het bestuur zal dan trachten de verschillende wensen enigszins te coördineren. 1. De meest vrijblijvende mogelijkheid is een chartervlucht georganiseerd door Gefau met Pan American van Amsterdam naar New York v.v., vertrekkend en terug kerend op iedere woensdag. Men kan kiezen uit een retourvlucht na 2, 3 of 4 weken. De kosten van deze vluchten bedragen 640,Men dient dan zelf via een reisbureau voor het vervoer van New York-Washington v.v. (vliegretour ƒ163,en voor transfer en hotel accommodatie te zorgen. Men kan ook gebruik maken van de mogelijkheid om in het Hiltonhotel, waar het congres wordt gehouden, te overnachten. De kosten hiervan be dragen 26 (2 pers.) resp. 20 (1 pers.) per nacht. Men kan bij dit arrangement onder meer gebruik maken van de post-congress tours die in het voorlopig programma zijn beschreven. 2. Een mogelijkheid waarbij de hotelaccommodatie reeds is inbegrepen is een reis georganiseerd door Travellers international met een K.L.M.-vlucht van 7 tot 21 septem ber a.s. van Amsterdam-New York-Washington en terug van New York naar Amsterdam. Voorts een verblijf van 9 nachten, gedurende het congres, in hotel Statler Hilton (niet hetzelfde als het Hilton hotel waar het congres wordt gehouden doch op ca. 2 km af stand!). De kosten voor dit arrangement bedragen ƒ1170,(gebaseerd op 2 pers.-kamer), inclusief ontbijt en vervoer van Washington vliegveld naar hotel. De reis- en hotelaccommodatie (voor 9 dagen) zijn in principe aan elkaar gekoppeld. De resterende dagen na het congres kan men op zijn eigen wijze en rekening doorbrengen. Dit houdt o.a. in dat men de terugtocht van Washington naar New York zelf moet regelen (vliegkosten 87,of bus- kosten 35, 3. De Deutscher Verein für Vermessungswesen heeft een drietal congresreizen georganiseerd, die wellicht interes sant zijn voor hen die zich niet willen of kunnen aanpassen aan de reeds genoemde mogelijkheden. Alle drie reizen beginnen en eindigen in Frankfurt. De kosten hebben betrekking op de reis, de overnachtingen, transfers, reisleiding, luchthavenbelasting en excursies. Reis I betreft een reis die van 6 tot 17 september a.s. zal plaats vinden en die bedoeld is voor hen, die alleen het congres wensen te bezoeken. De kosten hiervan bedragen 1700, Reis II betreft een reis naar en verblijf in Washington. Ook een voorafgaande rondreis langs o.a. New York, Niagara, Salt Lake City, Yellowstone Park, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Grand Canyon, New Orleans, Washington. Deze reis begint op 23 augustus en eindigt op 17 september a.s. Kosten ƒ3500,—. Reis III valt in dezelfde periode als reis II, doch heeft een bescheidener rondreis langs New York, Niagara, Miami Beach, Washington. Kosten 2750, Nadere informatie verkrijgbaar bij ondergetekende. Alle genoemde prijzen zullen i.v.m. de oliecrisis naar ver wachting stijgen, waarbij gedacht moet worden aan circa 50,-. Gaarne verzoekt ondergetekende potentiële deelnemers vóór I maart, doch liefst eerder, hun belangstelling kenbaar te maken, alsmede hun voorkeur te noemen voor één van de genoemde reismogelijkheden. Ir. J. Polman, secretaris 76 ngt 74

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 54