Bericht Agenda kaart op de schaal 125.000, welke uit financiële overwegingen verkleind werd uitgegeven. Om de bijzonderheden van de kaart goed te kunnen be oordelen moet men een vergrootglas gebruiken en de tekenverklaring zorgvuldig raadplegen. c. De grafische nauwkeurigheid laat naar heden daagse begrippen te wensen over. d. De wetenschappelijke waarde van de Meet kunstige Beschrijving is omgekeerd evenredig met haar omvang. Tot slot wil ik diegenen onder de lezers van dit tijd schrift die de moed hebben opgebracht mij tot hier te volgen danken voor hun doorzettingsvermogen en aandacht. Literatuur 1Commissie Heruitgave Topographische en Militaire Kaart Heruitgave van de eerste editie van de „Topographische en Militaire Kaart van het Koningrijk der Nederlanden". Geografisch Tijdschrift 1973, blz. 383-388. 2. Commissie Topographische Kaart - Rapport wegens de vervaardiging mitsgaders ontwerp ter uitvoering eener Algemeene Topographische Kaart der Nederlanden, bruikbaar voor alle Diensten, 's-Gravenhage, 1822. Manuscript in 9 delen; bibliotheek Topografische Dienst, Delft. 3. S. J. Fockema Andrea en B. van 't Hoff - Geschiedenis der Kartografie van Nederland van den Romeinschen tijd tot het midden der 19de eeuw. 's-Gravenhage, 1947. 4. C. Koeman - Handleiding voor de studie van de topo grafische kaarten van Nederland, 1750-1850. Groningen, 1963. 5. J. A. van der Linden - Topographische en Militaire Kaart van het Koninkrijk der Nederlanden. Bussum, 1973. 6. R. O. van Manen en Ch. M. Schols - Over het berekenen van de coördinaten der getrianguleerde punten voor de topographische- en rivierkaarten. Tijdschrift Kon. Inst. van Ingenieurs, 1881. 7. P. J. Toussaint - Projectie van Bonne. Ingenieursscriptie. Bibliotheek Laboratorium voor Geodesie, Delft, 1956. 8. Topographisch Bureau - Meetkunstige Beschrijving van het Koningrijk der Nederlanden, bevattende de getallen waarden, gebruikt bij de zamenstelling van de Topo graphische en Militaire Kaart van het Rijk. 's-Gravenhage 1861. ngt 74 DISCUSSIEBIJEENKOMST VOORONTWERP VAN WET OP DE STADSVERNIEUWING Op maandag 25 maart a.s. te 14.00 uur organiseert de Vereni ging voor Bouwrecht in het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht een vergadering gewijd aan het Voorontwerp van Wet op de Stadsvernieuwing. De discussies zullen worden ingeleid door de heer J. Rot huizen (lid van de Werkgroep Aanvullende Regeling Stads vernieuwing, die het Voorontwerp heeft opgesteld) met een voordracht onder de titel „Toelichting omtrent de grond slagen en inhoud van het Voorontwerp", en door prof. mr. P. de Haan (voorzitter van de Vereniging voor Bouwrecht en het Instituut voor Bouwrecht), die het Voorontwerp zal plaatsen tegen de achtergrond van het rapport: „Hoofdlijnen van een Wet op de Stadsvernieuwing" en in het perspectief van de aanbiedingsnota van de bewindslieden. Voor inlichtingen of aanmeldingen voor de vergadering kan men zich wenden tot het secretariaat van de Vereniging voor Bouwrecht, Wassenaarseweg 23 te 's-Gravenhage, tel. 070- 264631. REGIONALE BIJEENKOMST NVG EN NGL TE UTRECHT Op donderdag 4 april 1974 vindt om 20.00 uur een regionale bijeenkomst plaats. Ir. T. A. Nieman zal een lezing houden over de Kernpunten bij de automatisering in de landmeetkunde. Hij zal een toelichting geven op de integratie van fotogram- metrie, tachymetrie en kaartvervaardiging. De bijeenkomst vindt plaats in „Hoog Brabant", adres Hoog Catharijne, Radboutkwartier 23, Utrecht. 25 april - 3 mei Hannover-Messe 29 maart Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Lezing over de fotokaart door J. Visser en P. As- houwer 4 april Regionale bijeenkomst NVG en NGL. Lezing over kernpunten bij de automatisering in de landmeetkunde door Ir. T. A. Nieman, Utrecht. 26 april Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Lezing over de proef Dordrecht OEEPE: Stadskar- tering 10 mei Studiedag van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie Onderwerp: Bodembeweging, regionaal en mondiaal Utrecht 10 mei Algemene Vergadering van de Nederlandse Vereni ging voor Geodesie Utrecht 89

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 13