ng 74 JAARVERSLAG OVER 1973 De vereniging telde aan het einde van het verslagjaar 313 leden en 19 studentleden. In de voorjaarsvergadering trad lr. van Wely af als voorzitter na vele jaren deze functie te hebben bekleed, eerst als voor zitter van de N.L.F. en vervolgens van de N.V.G. Het Bestuur werd daarna als volgt samengesteld: Ir. H. A. L. Dekker: voorzitter; lr. J. Polman: secretaris: Ir. H. W. van der Zijpp: penningmeester; Ir. J. E. Alberda: tweede voor zitter en lr. W. A. Claessen: lid. Voorts werd de samenstelling van de redactie van het N.G.T. gewijzigd door het aftreden van Ir. P. A. Roos en de be noeming van Ir. G. S. C. van Beek in zijn plaats. Ir. Roos was jarenlang redacteur van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde en daarna van het N.G.T. De vereniging heeft in het verslagjaar twee landelijke bijeen komsten georganiseerd. Op 25 mei werd in Delft een studiedag gehouden over de grootschalige basiskaart naar aanleiding van het interim rapport van de Commissie Grootschalige Basiskaart. Voor deze studiedag bestond een zeer grote belangstelling, ook van buiten de vereniging. Het interim-rapport werd door Ir. van Wely als voorzitter van de commissie G.B.K. ge ïntroduceerd. Vervolgens werden door Ir. H. J. G. L. Aalders, J. H. Beusen en lr. P. J. Bakker diverse aspecten van de G.B.K. belicht. De voordrachten en ook de boeiende dis cussie daarna werden gepubliceerd in het N.G.T. van sep tember 1973, pag. 129 e.v. Mede als gevolg van deze discussie heeft de commissie G.B.K. haar werk voortgezet door het instellen van een enquête onder mogelijke gebruikers van een G.B.K. De resultaten van deze enquête worden in 1974 verwacht. Op 16 november werd in Wageningen een studiedag gehouden over Informatiesystemen in samenwerking met de Sectie en de Studiekring voor Cultuurtechniek. Na een algemene in leiding door Prof. drs. D. Eckhart werden voordrachten ge houden door Mr. Ir. J. L. G. Henssen, Prof. Ir. C. Bijkerk en Ir. K. P. Blumenthai over informatiesystemen betreffende respectievelijk kadastrale registratie, grondgebruiksregistratie en waterhuishouding. De voordrachten werden gepubliceerd in het N.G.T. van februari 1974, pag. 25 e.v. Als gevolg van het congres in Breda in het najaar van 1972 over Onderwijs en Onderzoek in de Geodesie werd op 11 mei een onderwijscommissie geïnstalleerd met als taak het nemen van initiatieven voor de verbetering van landmeetkundige opleidingen op alle niveaus. De commissie is in het verslag jaar begonnen met het bestuderen van de mogelijkheid tot het instellen van een opleiding landmeetkunde op M.T.S. niveau. In april werd te Canberra een vergadering gehouden van het Comité Permanent van de F.I.G. ter voorbereiding van het F.I.G.-congres in Washington in september 1974. De vereni ging werd vertegenwoordigd door haar voorzitter, Ir. G. A. van Wely en door de voorzitter van commissie 5 van de F.I.G.Ir. H. L. van Gent. Helaas werden er in het verslagjaar geen regionale bijeen komsten gehouden. Eén van de oorzaken is mogelijk een duidelijk verminderde belangstelling voor dergelijke activi teiten. Ir. J. Polman secretaris STUDIEDAG BODEMBEWEGING Op 10 mei 1974 organiseert de Nederlandse Vereniging voor Geodesie een studiedag over bodembeweging. De studiedag wordt gehouden in het Jaarbeurs Con grescentrum te Utrecht. Deelname aan de studiedag is mogelijk door storting van ƒ15,op giro 220.64.95 t.n.v. penningmeester N.V.G., te Lelystad. In dit bedrag zijn de kosten van de lunch inbegrepen. Programma 10.00-10.30 uur Ontvangst 10.30-10.45 uur Opening 10.45-11.45 uur „Mobiliteit van de vaste aarde" (seismologie, recente aardkostbewegingen, continentverschuivingen en plaat-tectoniek) voordracht door dr. A. R. Ritsema (K.N.M.I.) 11.45-12.45 uur „Bodemdalingsmetingen in het Groninger gasveld" voordracht door ir. K. Leegte (N.A.M.) 12.45-14.00 uur Lunch 14.00-14.45 uur „Analyse deformatiemetingen" voordracht door ir. J. van Mierlo (T.H.) 14.45-15.30 15.30 uur uur Discussie Sluiting. SUBSIDIE F.I.G.-CONGRES WASHINGTON Teneinde de deelname van jongere leden aan het F.I.G.- conges in Washington te stimuleren overweegt het Bestuur om leden jonger dan 35 jaar een tegemoetkoming in de reis kosten te verstrekken. Gegadigden worden verzocht vóór I mei 1974 van hun be langstelling blijk te geven. Als tegenprestatie kan een aandeel in de verslaglegging van het congres worden verwacht. Ir. J. Polman Secretaris RAYONBIJEENKOMST OVERIJSSEL Op dinsdag 9 april 1974 wordt er in samenwerking met de Nederlandse Vereniging voor Geodesie voor Overijssel een rayonbijeenkomst gehouden. De plaats van samenkomst is als gebruikelijk het restaurant „Gijtenbeek" te Zwolle, 's avonds om 8 uur. De inleider van deze avond is de heer J. F. van Weelden, hoofd van de landmeetkundige dienst van Dordrecht, die zal spreken over het onderwerp: "Leidingenregistratie in de huidige praktijk". Deze voordracht zal worden geïllustreerd met dia's, terwijl na afloop van deze lezing gelegenheid zal zijn tot het stellen van vragen. Wij nodigen bij deze interessante lezing uitde leden van de aangesloten verenigingen van het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde, de leden van Nederlandse Vereniging voor Geodesie, lezers van het maandblad Geodesia en andere belangstellenden. 116

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 18