Bericht Literatuurinformaties ALGEMENE VERGADERING VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE OP 10 MEI 1974 Na afloop van de studiedag over bodembeweging op 10 mei 1974 zal een Algemene Vergadering worden gehouden van de N.V.G. De agenda van de vergadering is 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Verslag van de algemene vergadering van 25 mei 1973 (zie N.G.T., oktober 1973, pagina 173). 4. Verslag van de secretaris ingevolge art. 18 H.R. (zie N.G.T. april 1974). 5. Verslag van de penningmeester ingevolge art. 23 H.R. 6. Verslag Kascommissie 1973. 7. Benoeming Kascommissie 1974. 8. Begroting 1974. 9. Bestuurssamenstelling. Volgens rooster zullen dit jaar Ir. J. E. Alberda en Ir. W. A. Claessen aftreden. Het bestuur stelt als kandidaat voor het bestuurslidmaatschap Dr. Ir. M. J. M. Bogaerts en Mr. Ir. J. L. G. Henssen. 10. Redactiesamenstelling. Overeenkomstig art. 27 H.R. treden Ir. J. van Mierlo, Ir. H. Rietveld en Ir. R. van der Schans af, van wie de laatste twee zich herkiesbaar stellen. Het Bestuur stelt Ir. R. van der Schans kandidaat voor de functie van eindredacteur en Ir. H. Rietveld en mevrouw Ir. E. C. C. Beneder-Blitz kandidaat als redacteur van het N.G.T. 11. F.l.G. 12. Onderwijscommissie. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. Ir. J. Polman Secretaris NA HET N.A.P. NU HET N.N.P. Zal het N.N.P. net zo'n begrip worden als het N.A.P. waar mee iedere Nederlander sinds de lagere school reeds ver trouwd is? En zal hij er trots op zijn een N.N.P. op zijn grond gebied te bezitten? Aan de commissie tot voorbereiding van de realisatie van het N.N.P. zal het niet liggen. Wat is het N.N.P.? Tot op de dag van vandaag worden door talloze instellingen en instituten door het gehele land piketten geslagen (de z.g. Nederlandse Piketten (N.P.)), die bij latere metingen weer worden opgezocht (maar lang niet altijd ge vonden) en gebruikt. Dat hierbij talloze vergissingen worden begaan zal iedere landmeter uit eigen ervaring kunnen be vestigen. De Commissie tot voorbereiding van de realisatie van het N.N.P. zal er naar streven alle oude piketten door een nieuw net van Normale Nederlandse Piketten (de z.g. N.N.P.'s) te vervangen. Deze zullen op vaste onderlinge afstanden in het terrein worden geplaatst. Als norm voor de onderlinge afstanden tussen de N.N.P.'s denkt de boven genoemde commissie aan een relatie met de aard van het terrein, zoals ook de H.T.W. 1956 de gebieden 1,2 en 3 kent. In de toekomst kunnen de landmeetkundige werkzaamheden zich beperken tot metingen tussen de N.N.P.'s, waardoor grondslagmetingen etc. overbodig worden. Mochten er N.N.P.'s gestoord blijken dan kunnen deze weer gereconstru eerd worden m.b.v. de op vaste afstanden liggende N.N.P.'s in de omgeving. Om hierbij vergissingen te voorkomen is het noodzakelijk eerst alle oude piketten (de N.P.'s) uit een toe komstig N.N.P.-gebied te verwijderen. Zoals u zult begrijpen wacht de Commissie een omvangrijke en zware taak, die zij zeker niet zonder uw steun zal kunnen realiseren, ook hulp van het bedrijfsleven zal hierbij worden ingeroepen. De eerste taak van de Commissie zal zijn het opsporen en verwijderen van N.P.'s; wilt u de Commissie hierbij helpen stuur dan nu reeds uw aanmeetschetsen en veldwerken waarop N.P.'s voorkomen naar de Commissie zodat deze ten spoedigste met haar werkzaamheden kan aan vangen. Hiernaast wijdt de Commissie zich aan een verdere uitwerking van de plannen die in haar naam staan omschre ven. In verband hiermede wil zij de kunstenaars onder u uit nodigen een eenvoudige doelmatige pikettentrekker te ont werpen, terwijl er zonder twijfel een artistiek begaafd land meter is die zijn kunde behalve voor het schetsen van veld werken, ook voor het ontwerp van een N.N.P. wil aanwen den. Het secretariaat van de Commissie tot voorbereiding van het N.N.P. zetelt vanaf 1-4-1974 op het adres Kanaalweg 4 te Delft. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten 81(1974)2 Kahmen: Elektronische Entfernungsmessung aus der Sicht stochastischer Prozesse. - Miinch: Der elektro nische Entfernungsmesser KERN DM 500 Teil eines moder nen Vermessungssystems. - Meier-Hirmer: Erfahrungen mit dem Tellurometer CA 1000. - HeupeljWitte: Messungen hoher Prazision mit dem Tellurometer MA 100. - Deichl Lange: Erfahrungen mit dem elektrooptischen Entfernungs- messgerat Geodimeter 6BL. Geodesia 16(1974)1 Van der Kooij: De oorsprong van de eigendom (II). - Reconstructie landelijke gebieden. Zeitschrift fur Vermessungswesen 98(1973)12 Schwarz: Die Bedeutung der Geodasie für eine moderne Gestaltung des Lebensraumes. - Abb: Die Flur- bereinigung, eine gesellschaftspolitische Aufgabe unserer Zeit. - Herzfeld: Auf dem Wege zur Grundstücksdatenbank. - Knorr: Probleme der Generalisierung bei der automatischen Herstellung topographischer Karten. - Kuntz: Elektronische Prazisionsstreckenmessungen im Rheingraben. - Fischer: Scheitert die Strukturpolitik für den landlichen Raum? - Schaechterle: Der Beitrag der Verkehrsplanung zur Verwirk- lichung von Verkehrsbauten. - Vortrage aus dem Bereich der DVW-Arbeitskreise 4, 5 und 6. 99(1974)1 Wolf: Über die Einführung von Normalhöhen. - Ramsayer: Raumpolygonzug mit Sprungstandbeobach- tungen. - Grosse: Astronomische Referenzstationen und ihre Beziehungen zum Weltlangennetz. - Hotzel: Der Masstab im TP-Netz 1. Ordnung im Gebiet des Landes Hessen. - Peters: Verwendung komplexer Grossen bei geodatischen Berech- nungen. - Lehmann: Über die Lagrangeschen Projektionen. - Welsch: INSINGMA - Ein Algorithmus in ALGOL 60 zur Invertierung singularer Normalgleichungsmatrizen. 99(1974)2 Jacobs: Vermessungstechnische Arbeiten beim Bau der Stadtbahn Ruhr. - Brunken: Eichnung von Sekun- denlibellen. - KahmenIZetsche: Vergleichende Untersu- chungen anelektrooptischenNahbereichsentfernungsmessern. ngt 74 117

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 19