Agenda ngt 74 AFSCHEID VAN JAN VAN MIERLO Na drie-en-een-half jaar eindredacteurschap heeft Jan van Mierlo de redactie van het NGT vaarwel gezegd. Bij zo'n gebeurtenis sta je wel even stil. Want waarom ging-ie weg? Was het hem teveel geworden maand in maand uit de zetduivel te bevechten om deze toch nooit helemaal meester te worden? Of was het de bedroefdheid die hem beving als hij onooglijke kopij in de bus kreeg? Of angst dat toch eens het moment moest komen dat we een nummer met blanco pagina's moesten uitgeven? Ik weet niet wat de reden is, hij zal wel gedacht hebben: laat een ander het maar eens opknappen. En ik kan hem geen ongelijk geven. Eindredacteur zijn is geen geringe opgave. Aan de naam van de baan kan je dat niet aflezen, die suggereert dat er al stapels geredigeerde kopij klaarliggen en dat je maar hebt te kiezen. Vergeet het maar. Begin-tot-eindredacteur zou een betere benaming zijn. Want je moet constant auteurs achter de vodden zitten die maanden of jaren geleden een verhaal hebben toegezegd, en bij hoge kopijnood ervoor zorgen dat een paar welwillende collega's nog even gauw een artikel in elkaar draaien. Je moet ook nog zorgen dat de inhoud, zoals dat heet, wetenschappelijk verantwoord is, en dat de praktijk er wat aan heeft, en dat er voldoende afwisseling is enz., enz. Dan is het niet verwonderlijk dat in het maandelijkse eind van het eindredacteurswerk, bladzijde 4 van het omslag, wel eens een foutje zit. Jan heeft nu dit enerverende werk overgedragen aan zijn oude mederedacteuren en, niet te vergeten, onze nieuwe redactrice Eveline. Ik weet dat hij nu niet op zijn - wel verdiende - lauweren gaat rusten (op dit punt krijg ik een visioen van Romeinse bacchanalen, alleen de pils klopt niet in het beeld), maar zijn werkkracht weer geheel in onderzoek en onderwijs zal inzetten. Bedankt Jan, voor de fijne samenwerking die we bij het redactiewerk steeds hebben gehad. René van der Schans RAYONBIJEENKOMST EINDHOVEN Op donderdag 13 juni 1974 zal in het T.D.-gebouw van de gemeente Eindhoven, Frederik van Eedenplein 1 een regio nale bijeenkomst worden gehouden. Aanvang 20.00 uur. De heren J. F. M. van Asperen, hoofd van de landmeet kundige dienst van de gemeente Eindhoven en ing. P. W. van Aken, rayonlandmeetkundige van Heidemij Nederland B.V. te 's-Hertogenbosch, zullen een voordracht houden over: De vervaardiging van basiskaarten door middel van lucht- kaartering in de gemeente Eindhoven. Na de voordracht zal er een rondleiding worden gehouden door het T.D.-gebouw van de gemeente Eindhoven. De rayoncommissie Zuid, Ing. P. W. van Aken Ing. H. T. F. Huijbregts Ing. A. C. Zijderveld 13 juni Rayonbijeenkomst T.D.-gebouw gemeente Eind hoven, Frederik van Eedenplein 1, over: De ver vaardiging van basiskaarten door middel van lucht- kaartering in de gemeente Eindhoven. Aanvang 20.00 uur. 20-21 juni Colloquium „Ingenieursvermessung" RWTH Aachen 27 juni Open avond Zomerkamp TH 1974 Banholt (gem. Mheer, L.) 19-24 augustus International Symposium Terrestrial Electromagnetic Distance measurement and Atmospheric Effects on Angular Measurements Royal Institute of Technology Stockholm 7-16 September FIG-Congres Washington 18-20 September Second Canadian Symposium on Mining Surveying and rock deformation measurements Kingston 25-28 september 59. Deutscher Geodatentag Lübeck-T ravemiinde 30 september-3 oktober Internationaal Symposium over informatiesystemen Varna (Bulgarije) 17-18 oktober Congres Nederlandse Vereniging voor Geodesie „Flevohof" in Oostelijk Flevoland 22 november Algemene Vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Arnhem 25-27 november IV Fortbildungskurs für Praktiker des Vermessungs- wesens an der TH Graz (Österreich) 5 december Studiedag Heidemaatschappij 50 jaren Ruilverkaveling en Landinrichting Jaarbeurscongrescentrum Utrecht 164

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 24