V erenigingsnieuws VERSLAG VAN DE ALGEMENE VERGADERING VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE OP VRIJDAG 10 MEI 1974 TE UTRECHT 1. Opening In aanwezigheid van 41 leden opent de voorzitter de vergade ring met een welkom aan de aanwezigen. Ter herdenking van mr. Jonas die dit jaar is overleden worden enige ogenbliken stilte in acht genomen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen - Van de commissie G.B.K. is een brief ontvangen betreffen de de afsluiting van haar werkzaamheden. Deze wordt door de voorzitter toegelicht. - De Vereniging voor Civiel-Landmeters en Geodetisch In genieurs is formeel nog niet opgeheven. Het laatste bestuur van deze vereniging, bestaande uit de heren ir. Bosman, ir. Rietveld en Harder, stelt zich voor de opheffing te effec tueren door middel van een referendum onder de leden van deze vereniging. 3. Verslag Algemene Vergadering van oktober 1973 De voorzitter deelt mee dat in het verslag een correctie dient te worden aangebracht t.a.v. de reis van ir. Van Gent naar Tel Aviv. Deze reis is niet geheel, doch gedeeltelijk op kosten van de N.V.G. gemaakt. 4. Jaarverslag 1973 Het jaarverslag wordt zonder commentaar door de vergade ring goedgekeurd. 5. Financieel verslag 1973 Het financieel verslag wordt eveneens door de vergadering geaccepteerd. 6. Verslag kascommissie De kascommissie, bestaande uit de heren ir. Van Berk en Harder, keurt het financieel beheer over 1973 goed, blijkens het schriftelijk bij het bestuur ingediende verslag. De voor zitter dechargeert daarop de penningmeester voor het ge voerde beleid over 1973. 7. Benoeming leden kascommissie 1974 Op voorstel van het bestuur werden de heren Harder en ir. Rentema benoemd in de kascommissie 1974. 8. Begroting - De heer ir. Heij vindt de post voor internationale activi teiten, gezien het F.I.G.-congres, en vergeleken met 1973, erg laag. De penningmeester verklaart dit door te wijzen op de reservering van ƒ3500,voor het spaarfonds dat voor een belangrijk deel voor internationale activiteiten wordt benut. - Naar aanleiding van de post bibliotheek merkt mevr. ir. Beneder op dat haar de zin van de bibliotheek ontgaat en dat hij daarom zou moeten worden opgeheven. De pen ningmeester licht toe dat de bibliotheek vooral t.a.v. tijd schriften die gratis worden verkregen door ruilabonne- menten nog zeker enig bestaansrecht heeft. De heer ir. Al- berda pleit er voor meer bekendheid te geven aan de biblio theek in het N.G.T. - De heer ir. Bonekamp vraagt zich af waarom de post regio nale bijeenkomsten veel hoger is dan de uitgaven in 1973 terwijl in het jaarverslag 1973 wordt vermeld dat dergelijke ngt 74 bijeenkomsten in dat jaar niet zijn gehouden. De voorzitter verklaart dit door mee te delen dat dit voorjaar reeds 3 regionale bijeenkomsten zijn gehouden. 9. Bestuurssamenstelling Volgens rooster treden de heren ir. Alberda en ir. Claessen af. De voorzitter dankt hen voor het werk dat zij voor de ver eniging hebben verricht. Het bestuur heeft de heren mr. ir. Henssen en dr. ir. Bogaerts kandidaat gesteld voor het be stuur. Aangezien geen tegenkandidaten zijn gesteld worden beide heren gekozen in het bestuur. 10. Redactiesamenstelling De heer ir. Van Mierlo treedt dit jaar af als eindredacteur. De voorzitter dankt hem voor de grote inzet waarmee hij het N.G.T. van de de grond heeft doen komen. De heren ir. Rietveld en ir. Van der Schans treden eveneens af, doch zijn herkiesbaar. De heer ir. Van der Schans wordt door het be stuur kandidaat gesteld voor de functie van eindredacteur. Er zijn geen tegenkandidaten ingediend, zodat hij wordt ge kozen. Het bestuur stelt vervolgens de heer ir. Rietveld en mevr. ir. Beneder kandidaat voor de redactie. Beiden worden gekozen zonder dat tegenkandidaten waren ingediend. 11. F.I.G. Het F.I.G.-congres in Washington zal door omstreeks 25 leden worden bezocht. Een aantal van hen ontvangt een subsidie van de N.V.G. De secretaris leest op verzoek de deelnemers lijst voor. Het programma van commissie 5 (voorzitter: de heer ir. Van Gent) wordt ter vergadering aan belangstellenden uitgedeeld. 12. Onderwijscommissie Uit de nota van de onderwijscommissie, gepubliceerd in het N.G.T. 1974 blz. 115 blijkt dat de M.T.S.-vertegenwoordi gers veel enthousiasme en een grote voortvarendheid aan de dag leggen bij het realiseren van landmeetkundig M.T.S.- onderwijs. Zo geeft de M.T.S. Groningen volgens de heer ir. Van Wely reeds een wervingsadvertentie geplaatst voor het komende studiejaar. De heer ir. Bonekamp hoopt, dat er voor gezorgd wordt dat de omvang van deze opleiding voldoende is. De voorzitter meent dat ook veel aandacht aan de kwaliteit van de oplei ding moet worden geschonken. De voorzitter deelt mee dat de heer ir. Alberda als bestuursvertegenwoordiger in de on derwijscommissie wordt opgevolgd door de heer dr. ir. Bo gaerts. 13. Rondvraag - de heer ir. Rietveld stelt voor de naam van de Kascommis sie te vervangen door Verificatiecommissie en de leden van de Kascommissie te benoemen tot ingenieurs-verificateur teneinde deze functie in ere te houden. Helaas blijkt het voorstel een statutenwijziging noodzakelijk te maken zodat de vergadering besluit het voorstel niet over te nemen. - de heer ir. Meinema vraagt naar plannen t.a.v. post-acade- misch onderwijs. De voorzitter deelt mee dat de heer ir. Slagman schriftelijk reeds een soortgelijke vraag heeft ge steld. Het bestuur beraadt zich derhalve reeds over deze vraag. Gedacht wordt o.a. aan een cursus waarbij ook een inbreng vanuit de praktijk wordt gebracht. Voorts wordt overwogen niet een aaneengesloten cursus te houden, doch een aantal dagen verdeeld over een langere periode. Met de onderafdeling Geodesie van de T.H. Delft zal bin nenkort contact worden opgenomen over dit onderwerp. De heer ir. Alberda memoreert dat het post-academisch onderwijs door de heer ir. Van Wely reeds in het N.G.T. aan de orde werd gesteld. In de komende wet wordt het geven van post-academisch onderwijs expliciet als taak van het wetenschappelijk on derwijs gesteld. Gezien de reorganisatie van het studie programma en de inkrimping van onderwijspersoneel is op 187

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 23