gen duidelijk te laten uitkomen, en de werkzaam heden administratief hanteerbaar te laten zijn, zou gedacht kunnen worden aan deelgebieden van bij voorbeeld 10.000 a 25.000 ha, die tevens in zoveel mogelijk opzichten een eenheid vormen. De urgen tie van de te nemen maatregelen en de mogelijk heden tot realisering ervan zullen belangrijke uit gangspunten voor de volgorde van de uitvoering van de deelgebieden vormen. De herinrichtingscommissie stelt met behulp van de deelgebiedscommissie voor elk deelgebied afzon derlijk een voorontwerp van een of meer herin richtingsplannen op. Deze plannen dienen te worden gebaseerd op het herinrichtingsprogramma en die nen in overeenstemming te zijn met de streekplan nen [9], Bij het opstellen van de herinrichtingsplan nen dienen de gemeenten en waterschappen gehoord te worden. Het herinrichtingsplan bevat alle voor de herinrichting van een deelgebied op basis van de doelstellingen noodzakelijke maatregelen en voor zieningen, een raming van de te investeren gelden en de verdeling van de kosten. Tevens bevat het her inrichtingsplan voor een deelgebied één of meer af zonderlijk te herverkavelen blokken. Het herinrich tingsplan gaat vergezeld van een beschrijving van de ruimtelijke, economische en sociaal-culturele toe stand in het deelgebied, alsmede van een beschrij ving van de algemeen landbouwkundige toestand in elk van de te herverkavelen blokken. Op kaarten worden zo nauwkeurig mogelijk aangegeven de be grenzing van het deelgebied, de indeling in afzonder lijke te herverkavelen blokken, de noodzakelijk ge achte voorzieningen en de te handhaven natuurge bieden, landschappelijke en cultuurhistorische ele menten. De noodzakelijk geachte voorzieningen worden op kaart aangegeven voorzover het betreft: a. wijzigingen in het stelsel van wegen, waterlopen, dijken en kaden met de daartoe behorende kunst werken; b. aanleg, veiligstelling en ontwikkeling van na tuurgebieden, landschappelijke, recreatieve en cultuurhistorische elementen; c. de uitvoering van andere werken in het belang van de herinrichting. Tevens worden op kaart aangeduid de voorzienin gen waarvoor onteigend kan worden en de voor zieningen in elk blok waarvoor de grond verkregen wordt door middel van de aftrek. Dit is nodig om de eigenaren te informeren en ook om tijdens de uit voering duidelijkheid te hebben, hoe de grondver werving zal plaatsvinden. Voorts zullen de stadsmeierrechten per deelgebied worden opgeheven. Voor zover in een deelgebied stadsmeierrechten voorkomen, rustend op onroeren de goederen, die niet deel uitmaken van een te her verkavelen blok, houdt het herinrichtingsplan mede in de aanwijzing van een blok op welks lijst van rechthebbenden deze stadsmeierrechten worden ver meld. De herinrichtingscommissie zendt het voorstel voor het herinrichtingsplan voor advies aan de Centrale Cultuurtechnische Commissie, niet eerder dan nadat het streekplan voor zover betrekking hebbende op het deelgebied, is vastgesteld. Vergezeld van haar advies zendt deze commissie de voorstellen naar Gedeputeerde Staten. Indien Gedeputeerde Staten zich met de voorstellen kunnen verenigen leggen zij deze ter visie, waarna een ieder bezwaren kan in dienen bij Provinciale Staten. Vervolgens stellen Provinciale Staten het herinrichtingsplan vast. Bij het herinrichtingsplan kan worden bepaald dat, indien het belang der herverkaveling zulks vordert, Gedeputeerde Staten bevoegd zijn op voorstel van de herinrichtingscommissie het herinrichtingsplan uit te werken en uit te breiden. De bevoegdheid van Gedeputeerde Staten het herinrichtingsplan uit te SCHEMATISCHE WEERGAVE HERINRICHTI NGSGEBIED PROVINCIEGRENS DEELGEBIED TE HERVERKAVELEN BLOK Herinrichtingsplannen ngt 74 207

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 17