ngt 74 een raming van kosten en de verdeling daarvan. Bevat o.a. de indeling in te her inachtneming van in het herinrichtings plan vervatte regelen. De uitwerkingen en uitbreidingen maken deel uit van het herinrichtingsplan. Inventarisatieplan voor deelgebied in zijn geheel of bij gedeelten inhoud bevat de in het vastgestelde herinrichtings plan opgenomen wegen, waterlopen e.d., landschapselementen e.d., in een blok te handhaven wegen e.d., kanalen, wegen van de Gemeente Groningen. Noten en literatuurverwijzing 1. Voor een uitgebreide bespreking van het ontwerp Reconstructiewet Midden-Delfland, zie artikel van ir. P. Heij in Nederlands Geodetisch Tijdschrift (N.G.T.), mei 1974. 2. „Naar een Wet op de Stadsvernieuwing" is een rapport van de werkgroep Aanvullende Regelingen Stadsver nieuwing. Met een aanbiedingsnota van de bewinds lieden van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is het rapport in de vorm van een voorontwerp van Wet met uitvoerige toelichting op 31 januari 1974 aan de Tweede Kamer aangeboden. Sindsdien is het voor ontwerp in den lande uitvoerig onderwerp van bespre king, en kan er commentaar op gegeven worden. 3. Zie hiervoor Memorie van Toelichting behorende bij de Rijksbegroting van Landbouw en Visserij 1974. Voor inhoud zie uitvoeriger hoofdstuk 4 bij inventarisatieplan. op te maken en vast te stellen door Herinr.cie. Na vaststelling kan plan van toedeling opgemaakt worden. Bekend is dan welke elementen buiten de toedeling blijven. bij vaststelling inventarisatieplan worden de wegen openbaar. In een blok verliezen de wegen die niet opgenomen zijn hun openbaarheid. De Herinr.cie zendt het inventarisatieplan aan de O.L. en G.S. Op voorstel van de Herinr.cie wijzen G.S., gehoord de O.L. de eigendom toe c.q. regelen beheer en onderhoud van wegen, waterlopen, dijken en kunstwerken aan O.L. of op hun ver zoek aan andere rechtspersonen. Gelijk tijdig wijzen G.S. toe aan O.L. of op hun verzoek aan andere rechtspersonen de eigendom van natuurgebieden en land schappelijke, recreatieve en cultuurhisto rische elementen. Beroep tegen de toe wijzing is mogelijk bij de Kroon. Voor de kanalen en wegen van de Gemeente Groningen stelt de Min. van Binnen landse Zaken in overeenstemming met de Min. van Financiën, gehoord G.S., Gemeente Groningen en O.L. een finan ciële regeling vast. levering G.S. zenden afschrift van hun besluiten eigendom aan O.L. en andere rechtspersonen en Herinr.cie. Van de objecten voor komende in het inventarisatieplan ge legen buiten een blok wordt door een door de Herinr.cie aan te wijzen notaris een akte opgemaakt en overgeschreven in de openbare registers. Overgang van eigendom van de objecten binnen een blok geschiedt bij de akte van toedeling voor dat blok. 4. Interimrapport van de Reconstructiecommissie Veen koloniën, februari 1972. Het interimrapport is na zijn verschijnen op grote schaal in het gebied verspreid en besproken. Hierop zijn een groot aantal reacties - veelal in positieve zin - binnengekomen. 5. De Nota Noorden des Lands is onder verantwoordelijk heid van de Minister van Economische Zaken en de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening op 21 september 1972 aan de Tweede Kamer aange boden. Voor aankondiging herinrichting en speciale wet zie blz. 8 t/m 11 6. Concept-ontwerp Herinrichtingswet Oost-Groningen en Gronings-Drentse Veenkoloniën en Memorie van Toe lichting, juli 1974. 7. Rapport van de Commissie Groninger Stadsrechten. Dit rapport is in de vorm van wetsontwerp en uitvoerige verkavelen blokken. Voor nadere inhoud zie uitgebreider hoofdstuk 4 bij herinrich tingsplannen. voorontwerp op te stellen door Herinr.cie, gehoord de gemeenten en waterschappen. Na vast stelling streekplan verzending naar C.C.C. ontwerp vaststelling door C.C.C. Met advies van C.C.C. naar G.S. Indien G.S. zich met het ontwerp kunnen verenigen, leggen zij het ontwerp ter inzage. Indiening be zwaren bij P.S. (recht voor ieder), vaststelling door P.S. Indien P.S. willen afwijken van het ontwerp winnen zij advies in bij C.C.C. Vaststelling in afwijking van dit advies behoeft de goedkeuring van de Ministers. Indien deelgebied in 2 provin cies is gelegen stellen P.S. in overeen stemming met elkaar vast. Bij geen over eenstemming stelt de Min. van Landbouw vast. G.S. delen standpunt over de bezwaren aan de indieners mee. Vastgestelde her inrichtingsplan wordt opnieuw ter inzage gelegd. wijzigingen volgens bovenstaande procedure, uitwerken en bevoegdheid van G.S. op voorstel van uitbreiden Herinr.cie en met advies C.C.C. en met vaststelling openbaarheid wegen toewijzing c.q. regeling eigendom, beheer en onderhoud 214

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 24