Enquête grootschalige basiskaart 28 Rapport van de Commissie Grootschalige Basiskaart Bijlage C 1 Toelichting Om de wensen voor een grootschalige basiskaart te inven tariseren heeft de Commissie Grootschalige Basiskaart een vragenlijst gestuurd naar de potentiële gebruikers. Bij de verwerking van de antwoorden zijn deze gebruikers ingedeeld in acht categorieën: 1. Nutsbedrijven. Hieronder vallen gas-, water- en elektrici teitsbedrijven en de districten van de PTT. 2. Gemeenten met minder dan 50.000 inwoners. Dit zijn 805 gemeenten, waarvan 710 met minder dan 20.000 inwoners. 3. Gemeenten met meer dan 50.000 inwoners. 4. Waterschappen groter dan 5000 ha. 5. Rijksdiensten. Hieronder vallen niet de typisch landmeet kundige diensten zoals Kador, Topografische Dienst en Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, omdat deze diensten reeds vertegenwoordigd zijn in de Commissie Grootschalige Basiskaart. 6. Provinciale Planologische Diensten. 7. Provinciale Waterstaten. 8. Overigen. Hieronder vallen recreatieschappen, geweste lijke samenwerkingsvormen en particuliere diensten. De vragen die gesteld zijn, hebben betrekking op het type van de kaart, de schaal, de nauwkeurigheid, het formaat, de inhoud, de voorstelling van de objecten op de kaart, de bij houding, het materiaal waarop de kaart wordt afgedrukt en de kosten die de bedrijven thans aan de vervaardiging van grootschalige kaarten besteden. Daarnaast stelde de Com missie nog twee vragen over de deelname aan de studiedag betreffende de grootschalige basiskaart op 25 mei 1973. In deze appendix is het resultaat van de enquête samengevat met behulp van tabellen en enkele grafieken. Meer informatie over deze enquête is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Commissie, p.a. Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4, Delft. Telefoon 015-133222, toestelnr. 7584 of 7553. In de tabellen zijn bij de nutsbedrijven, de gemeenten en de waterschappen steeds twee getallen vermeld. Het bovenste getal is het aantal diensten en bedrijven dat geantwoord heeft. Het onderste getal (cursief) is de gemiddelde grootte van het verzorgingsgebied in km2. Uit dit laatste getal kan men op maken waar de voorkeur van grote diensten en bedrijven naar uitgaat. Fig. 2 geeft een vereenvoudigde voorstelling van zaken voor de nutsbedrijven, de gemeenten en de waterschappen. De grootte van de zwarte stippen is een maat voor de grootte van het totale verzorgingsgebied waarvoor een bepaald type van de kaart, een bepaald formaat, een voorkeur voor de bijhoudingscyclus en een bepaalde kaartschaal wordt ge vraagd. 2 Respons In tabel 1 is de respons voor het gehele land aangegeven. De respons betreft hier het aantal terug ontvangen formulieren, waarbij in aanmerking moet worden genomen dat niet door iedere respondent alle vragen werden beantwoord. De respons in de rubriek „Overigen" is tamelijk laag, omdat de recreatieschappen vaak verwezen naar de antwoorden van provinciale diensten en de gewestelijke samenwerkingsvor men voorlopig geen belangstelling voor een grootschalige basiskaart hebben. In fig. 1 is de respons aangegeven per provincie voor wat betreft de nutsbedrijven, de gemeenten en de waterschappen. Achter de vermelde aantallen bedrijven staan cursief de ge middelde groottes van de verzorgingsgebieden vermeld. 12 1057 12 1081 24 309 32 593 14 466 21 829 59 157 36 653 20 75 26 328 aantal gem. gab. in knf NUTSBEDRIJVEN 249 512 GEMEENTEN 409 47 WATERSCHAPPEN 57 412 Fig. 1 3 Type kaart Bij de beantwoording van de vraag welk type kaart men nodig heeft, afgezien van de prijzen, kon uit 4 mogelijkheden worden gekozen. a. lijnenkaart b. fotokaart c. foto- en lijnenkaart naast elkaar d. foto- en lijnenkaart gecombineerd in één kaart. De antwoorden konden worden aangegeven in percentages van het verzorgingsgebied. Het resultaat is aangegeven in tabel 2. 248 ngt 74

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1974 | | pagina 40