Bericht Agenda 3 Beheer In het kader van de nieuwe beheerswetten sprak ik over de zonering en de gebruiksbepalingen. Het lijkt mij aannemelijk, dat bij de vastlegging van zowel zonering als gebruiksbepaling Uw Dienst een rol zal gaan spelen. Zoals vroeger gebruikelijk, hebben we ons nu, na de verhuizing, aan elkaar voorgesteld. De kaarten zijn uitgewisseld en we hebben eikaars huizen bezocht. In ons gemeenschappelijk werkterrein, de Neder landse ruimte, liggen voldoende aanknopings punten voor een goede samenwerking. Uw werk sfeer, misschien aan te duiden als een maatschappe lijk geëngageerd ingenieursklimaat, vertoont over eenkomsten met de onze. De verre vriend werd goede buur. ngt 75 14-16 januari 1975 Het gebruik van een basiskaart onder toepassing van een nieuw procédé. Een ontwikkeling bij de gemeente 's-Gravenhage, in samenwerking met Océ-Nederland B.V. Jaarbeurscongrescentrum Utrecht 17 januari 1975 Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Voordracht door ir. S. A. Hempenius: De Carroussel versus de Tape-film converter Amersfoort, Hotel „Monopole" 21 februari 1975 Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Voordracht door ir. L. van Zuylen Kaart revisie Amersfoort, Hotel „Monopole" 28 maart 1975 (voorlopig) Voordracht Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie 23 mei 1975 (voorlopig) Voordracht Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie 23-24 oktober 1975 NGL-congres LUCHTKAARTERING „WESTLAND-EUROPOORT" In opdracht van regio West van Heidemij Nederland BV werd door KLM-Aerocarto BV een luchtfotografie 1:6000 van het Westland-Europoortgebied uitgevoerd. Het gebied (intussen uitgegroeid van oorspronkelijk 235 km- tot momenteel 310 km') sluit aan op een begin 1974 vol tooide luchtkaartering 1:1000/1:500 van 65 km2 in de ge meenten Nootdorp, Pijnacker en Berkel-Rodenrijs. Deze luchtkaartering (590 raamkaarten) werd door Heidemij in samenwerking met KLM-Aerocarto en Hansa Luftbild voor het Gas- en Elektriciteitsbedrijf „Delfland" uitgevoerd ten behoeve van tracering en registratie van kabels en leidingen. Op grond van de bij het laatstgenoemde project opgedane ervaringen, en een peiling van de behoeften aan foto- en kaartmateriaal bij een groot aantal relaties in het Westland- Europoortgebied, werd het volgende programma vastgesteld 1. verzekering en signalisering van ruim 100 paspunten; 2. fotovlucht 1:6000 in oost-west stroken volgens de kilo meterruiten van de Topografische kaart; langsoverlap 90%, dwarsoverlap 28%; 3. maken van fotokaarten 1:2000 en 11000 uitgevoerd als halftoondiapositief en als afdruk op bromide- of docu mentpapier. De fotokaarten (beeldformaat 50x50 cm, c.q. 100 x 100 cm) beslaan een km--vak van de Topografische kaart en worden semi-ontschrankt op inpaspunten, die ontleend worden aan bestaand kaartmateriaal 4. het partieel naar behoefte uitvoeren van paspuntsbepaling, aerotriangulatie en blokverefifening ter voorbereiding van kaarteringen; 5. uitvoering van kaarteeropdrachten op schaal 1:1000 (eventueel te vergroten naar 1500, c.q. te verkleinen naar 1:2000) in de vorm van: - de hoofdlijnenkaart, een sterk op de toekomstige GBK georiënteerde kaartering van hoofdzaken met een completering van fotogrammetrische omissies in het terrein. De hoofdlijnenkaart (HLK) bestaat uit een lijnenkaart met bijbehorende fotokaart, beeldformaat 50 x 100 cm - de topografische gedetailleerde situatiekaart, ontstaan uit een directe volledige fotogrammetrische kaartering met naverkenning, of door een gefaseerde completering van de hoofdlijnenkaart. In aansluiting op de ingeburgerde DIN-formaten worden alle kaarten geleverd op een nieuw geïntrodu ceerd formaat A1+ (594x1051 mm). De bladen worden genummerd volgens de RD-coördinaten van de linkerbenedenhoek. Door de geïntegreerde opzet wordt nagestreefd - een flexibele afstemming op de voor verschillende doel einden vast te stellen kwaliteitseisen en (gefaseerde) kosten- investeringen - een besparing van kosten door vermijding van versnip peringen en doublures; - een korte levertijd van foto's en kaarten uit het beschikbare basismateriaal van het gehele gebied; - een vereenvoudigde uitwisseling van gegevens tussen be langhebbenden door gebruikmaking van hetzelfde uni forme kaartmateriaal, afgestemd op de bestaande wensen en eisen t.a.v. de GBK. 19

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1975 | | pagina 21