Lustrum „Snellius" - eventuele verdere bewerkingen van het eind- produkt; - meetomstandigheden die van invloed kunnen zijn op de plaatsbepaling en de andere gemeten ge gevens. Op grond van aldus verkregen eisen en gegevens omtrent o.a. - plaats en tijdstip van de meting, - mogelijke weersomstandigheden en toestanden van de zee, - beschikbare plaatsbepalingsapparatuur en hulp middelen, - de meetvaartuigen die ingezet kunnen worden, - registratie en navigatie-apparatuur aan boord, - kwantiteit en kwaliteit van inzetbaar personeel, - beschikbare gelden voor de plaatsbepaling, wordt geprobeerd een methode van plaatsbepaling en een meetopzet te vinden, die geheel of zo ver mogelijk aan de eisen zullen voldoen. Om voor toekomstige metingen, waarbij aan de plaatsbepaling bijzondere aandacht moet worden geschonken, snel en deskundig advies te kunnen geven t.a.v. systeemkeuze en uitvoering, worden regelmatig nieuwe plaatsbepalingssystemen op hun eigenschappen en operationele toepasbaarheid on derzocht en mogelijke verbeteringen aan bestaande systemen en gebruik bestudeerd en getest. Van 24 tot en met 28 november 1975 viert het L.G. „Snellius" haar 7e lustrum. Gedurende deze week zal in de hal van het gebouw voor Geodesie (Thijsseweg 11, Delft) de Lustrum tentoonstelling „UITZICHT INZICHT" te be zichtigen zijn. De tentoonstelling laat o.m. zien welke mogelijkheden luchtopnamen bieden. Van 1 tot en met 9 december 1975 bevindt de tentoon stelling zich in de Aula van de TH Delft, Mekel- weg I. De volgende activiteiten zijn in het gebouw voor Geodesie te verwachten: maandag 24 november: ochtend: opening van het lustrum aanbieding van het lustrumboek opening van de lustrumtentoonstelling middag: lezingen en discussies rond het onderwerp „Geodesie en de ontwikkelingslanden" sprekers: ir.W. Sonneberg, K..L.M. Aerocarto B.V., ir. I. J. Visser, I.T.C. Enschede. Na afloop recipieert het bestuur van „Snellius". dinsdag 25 november: Lezingen en discussies omtrent het onderwerp „Moderne luchtopnametechnieken en foto interpretatie". Sprekers: ing. A. Hoekstra, Publ. Werken, afd. Be plantingen, Amsterdam; dr. ir. G. P. de Loor, Physisch Lab. TNO, Den Haag; ing. R. H. J. Morra, M.D.Rwst., Delft; drs. V. F. L. Pollé, I.T.C., Enschede. Na afloop een borrel in ,,'t Anker", woensdag 26 november: excursie naar Publieke Werken en Stadsontwikke ling te Amsterdam boeren kool maaltijd. donderdag 27 november: „ouderdag". vrijdag 28 november: 's avonds: slotfeest. Belangstellenden zijn natuurlijk van harte welkom. In het novembernummer zullen meer gedetailleerde mededelingen volgen. Mocht u nu reeds nader geïnformeerd willen wor den, dan kunt u zich richten tot de lustrumcom missie van het L.G. „Snellius", Thijsseweg 11, Delft, tel. 015-133222, toestel 7564. ngt 75 158

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1975 | | pagina 10