LUSTRUMBOEK „SNELLIUS" 1970-1975 REGISTER OP LANDMEETKUNDIGE LITERATUUR IN NEDERLAND 1961-1970 NIEUWE PUBLIKATIES OVER PLANOLOGISCHE EN TECHNISCH-ADMINISTRATIEVE GEODESIE Kort geleden zijn twee nieuwe publikaties verschenen in de reeks „Publikaties over planologische en technisch-admini- stratieve geodesie": Publikatie nr. 5 C. A. M. Hompe, W. A. M. van der Made en G. J. Th. M. van Valkcnhoef: Proeve van een procedure voor stedelijke herverkaveling. XV1II 245 blz. Inhoudsopgave: Samenvatting Inleiding Deel I 1Stadsvernieuwing Probleemanalyse - Bestaande methoden van stadsver nieuwing - Doelstellingen 2. De stedelijke herverkaveling binnen het raam van de wet Wetgeving voor het stedelijk gebied - Aanwijzing tot herverkavelingsgebied - Procedure Deel II 1De betrukkenen De verkavelingscommissie - Lijst van eigenaren en ge bruikers 2. Het stedebouwkundig plan Onderzoek naar de huidige en gewenste situatie van het verkavelingsgebied - De vorm van het stedebouwkundig plan - Begroting van de kosten 3. Inbreng en toedeling Inbreng en toedelingsrecht - Enige aspecten bij het plan van toedeling 4. Besluitvorming Participatie - Vaststelling en goedkeuring van de plannen - De stemming 5. Uitvoering Subsidiëring - Geldelijke regelingen Slotbeschouwingen Lijst van begrippen Publikatie nr. 7 René van der Schans: Probleemoplossen, een kleine methodo logie voor eerstejaars geodeten. 69 blz.+een uitklapbaar over zicht. Inhoudsopgave: 1Thema: het beroepsbeeld van de ingenieur 2. Het probleemoplossingsproces in 't kort De mens in zijn wereld - Denken doen 3. Het probleemoplossingsproces in stappen Inleiding - Zien - Waarderen - Voelen, beschouwen - Willen - Vooruitdenken - Kiezen - Handelen - Evalueren, nabeschouwen - Leren 4. Aspecten van het probleemoplossingsproces Inleiding - De stappen zijn niet scherp te scheiden - Her haling van stappen: iteratie - Elke stap is weer een pro bleemoplossingsproces: recursiviteit - Het probleem oplossingsproces herhaalt zich: cycliciteit - Waarneming en waardering - Beelden, verwachtingen en doeleinden zijn niet enkelvoudig - Verdeling van functies en de nood zaak van communicatie - De factor tijd - Een eenvoudiger schema 5. Methoden voor het probleemoplossen Inleiding - Waarnemings- en beschrijvingsmethoden - Problecmanalysemethoden - Doelstellingsanalysemetho den - Waardenanalysemethoden - Planningsmethoden - Keuze- en beslissingsmethoden - Uitvoeringsmethoden - Evaluatiemethoden - Leermethoden 6. Verwante processen Inleiding - Het abstracte wiskundige denken - De hypo- thetisch-deductieve methode van theorievorming 7. Integratie van praktijk, empirische wetenschap en abstract wiskundig denken Inleiding - De processen in wetenschap en praktijk - Het nut van de schema's - De grenzen van de rationaliteit 8. Enkele voorbeelden Inleiding - Puntsbepaling - Deformatiemeting stuwdam - Keuze waardefunctie bij toedeling - Ruimtelijke planning, ordening en planologie - Toepassing van rechtsregels - Herziening studieprogramma geodesie Literatuur Register Overzicht Aanvragen voor deze publikaties kunnen gericht worden aan K. Mulder, Laboratorium voor Geodesie, Thijsseweg 11, Delft. Verschijnt binnenkort: 316 bladzijden prijs 16 gulden (4-4 gulden verzendkosten) giro 1997507 Penningmeester Lustrumboek Snellius Delft Zojuist verschenen: door H. L. Rogge Publikatie van de Rijkscommissie voor Geodesie Thijsseweg 11Delft 328 bladzijden prijs slechts 10 gulden mede dank zij subsidies van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie en het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde koop het door ƒ10,(of een veelvoud daarvan) over te maken op postrekening 328487 ten name van de Rijkscommissie voor Geodesie te Delft 178 ngt 75

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1975 | | pagina 20